Facebook Google+ Twitter

Z Krakowa do Düsseldorfu można już latać samolotami Lufthansy

28 marca, od godziny 7 przy dedykowanych Lufthansie punktach kontroli nr 18/19 na pasażerów pierwszego lotu do Düsseldorfu czekała orkiestra, słodkie samoloty z czekolady i okolicznościowe szale z logo Lufthansy.

Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli linii lotniczych Lufthansa: Ofera Kischa, dyrektora generalnego na region Europy Środkowej i Barta Buysea, dyrektora generalnego w Polsce oraz Prezesa Kraków Airport Jana Pamuły / Fot. Sławomir OstrowskiPierwszy lot na nowej trasie przewoźnik wykonał już 25 marca, ale oficjalne otwarcie trasy wyznaczono 3 dni później. Nowe połączenie jest dostępne sześć razy w tygodniu. Przeloty na trasie Kraków - Düsseldorf obsługują samoloty typu Bombardier CRJ 700 i CRJ 900.

Lot z Krakowa do Düsseldorfu trwa 1 godz. 45 min. Od poniedziałku do piątku samoloty wylatują z Krakowa o godz. 9.40, a w niedziele o 15.35. Z Düsseldorfu - od poniedziałku do piątku samoloty wylatują o godz. 7.20, a w niedziele o godz. 13.15.

Bilet w obie strony kosztuje od 399 zł (cena zawiera wszystkie podatki i opłaty).
Dodatkowo niemiecki przewoźnik uruchomił codzienne połączenie z Frankfurtem.
Poszerzenie oferty sprawiło, że liczba lotów oferowanych tygodniowo przez tę linię, do trzech głównych punktów Lufthansy w Niemczech (Frankfurt, Monachium i Düsseldorf) wzrosła do 55.Stanowiska Lufthansy na lotnisku w Krakowie Balicach / Fot. Sławomir Ostrowski

Samolotem, który wykonał uroczysty lot otwarcia był Bombardier CRJ 700 a jego załoga to m.in. kapitan Michael Höhner oraz pierwszy oficer Martin Felsner.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z okazji inauguracji nowego połączenia wzięli udział przedstawiciele linii lotniczych Lufthansa: Ofer Kisch, dyrektor generalny na region Europy Środkowej i Bart Buyse, dyrektor generalny w Polsce oraz prezes Kraków Airport, Jan Pamuła.

Zobacz relację video:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.