Facebook Google+ Twitter

Z krucjatą na koncert Madonny

Już niebawem, 1 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, na jedynym w Polsce koncercie wystąpi jedna z największych gwiazd muzyki rozrywkowej – Madonna.

Teoretycznie powinniśmy się cieszyć i to z kilku powodów. Po pierwsze koncert tego pokroju artysty to zawsze wydarzenie kulturalno-rozrywkowe na dużą skalę. Po drugie, dowodzi faktu, że Polska przestaje być w dziedzinie rozrywki zaściankiem Europy i równa pod tym względem do najlepszych. Wreszcie po trzecie - impreza ma odbyć się na Stadionie Narodowym, a wiele mówiło się jeszcze przed EURO 2012 o tym, jak obiekt będzie zarabiał na siebie po piłkarskich mistrzostwach. Taki koncert to właśnie przyczynek do tego, aby stadion nie był deficytowy.

W teorii więc wszystko cacy. W praktyce jednak tradycyjnie, jak to w naszej polskiej rzeczywistości bywa, pojawiają się schody. Znów kilka „grup pod wezwaniem”, chcąc medialnie zaistnieć, apeluje o bojkot koncertu, gdyż nie pasuje im data występu piosenkarki. Szczególnie aktywna na tym polu jest praktycznie nieznana ogółowi społeczeństwa grupa „Krucjata Młodych”. Przepraszam, tzn. już trochę bardziej znana ze względu na „koncertowe tupanie nóżką”. Apel do bojkotu uzasadniają tym, że skandalizująca ich zdaniem artystka, wystąpi w naszym kraju w dzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Śmiem twierdzić, że koncert Madonny jest tylko i wyłącznie pretekstem do medialnego zaistnienia takich marginalnych grup społecznych, o których tak naprawdę bez podpierania się w ten sposób podobnymi eventami czy wydarzeniami, pies z kulawą nogą nigdy by nie usłyszał. Co akurat byłoby z korzyścią dla ogółu, bowiem krzykaczy i wichrzycieli nikomu nie potrzeba. Tego typu ludzie zawsze są na „nie!”, gdyż taki jest ich sens bytu. Koncert – hańba, brak rozrywek – skandal, pusty stadion za miliony – tragedia!

Sama nazwa ugrupowania - „Krucjata” - ma wydźwięk dramatyczny i takie też jest zachowanie tej zbuntowanej grupki. Takim ludziom zawadza wszystko i zawsze, więc wykorzystają każdy pretekst, aby tylko zaistnieć medialnie. To, co robią, uwłacza ideałom, na które się powołują. Podobno Krucjata Młodych walczy z ograniczaniem wolności. Dlaczego zatem nie da prawa wyboru obywatelom wolnego kraju do samodzielnego myślenia? Przecież koncert nie jest obowiązkowy, co więcej wezmą w nim udział nieliczni, choćby z prostych powodów – ograniczonej pojemności stadionu Narodowego jak i cen biletów, na które wszystkich nie stać. Pomimo sezonu urlopowego, pomijam sprawę odległości i transportu. Madonna i organizatorzy koncertu mają pecha, bo tym razem trafiło akurat na nich. O ile Madonnę fochy kilku frustratów w ogóle zainteresują choćby w marginalnym stopniu.

Pewien znany bloger pokusił się nawet o zestawienie, w których dniach sierpnia artystka Madonna nie powinna występować w naszym kraju, aby wojownikom Krucjaty nie dać pretekstu do protestów. Oto wykaz niewątpliwie ważnych historycznych wydarzeń, które wydają się być podstawą dla Krucjaty Młodych, aby Polskę kompleksowo i odgórnie zamienić w krainę cierpiętniczo-martyrologiczną, której obywatele, jak w chińskim czy koreańskim reżimie, winni płakać na rozkaz w rytmie skandowanych przez krucjatę pieśni i pod ich jedynie słusznymi sztandarami:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

katoliczka
  • katoliczka
  • 28.07.2012 07:44

Nie śmiać , w Polsce mamy już coraz więcej dni pokutnych, nie obrażając na dzień 1.08 i 10.04 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kama
  • Kama
  • 27.07.2012 10:59

W - niech sobie walczy, a M - niech sobie śpiewa, a komu się nie podoba to może wstąpić do salonu gier albo do kościoła, a ugrupowania - „Krucjata powiedzmy NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy krucjata będzie prawdziwa? Takich bosych biczowników w workach pokutnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Krucjata młodych" powinna dziękować Madonnie za to, że koncert nie rozpoczyna się o godzinie "W"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.