Facebook Google+ Twitter

Z Lidera Włocławek do Sheffield United

Od ubiegłego miesiąca treningi z Akademią Piłkarską Sheffield United rozpoczął Rafał Matusiak, były zawodnik Lidera/Anwis Włocławek. 22 listopada zadebiutował w nowych barwach w meczu z Sunderlandem (kategoria U 16).

Zawodnik rozegrał pełne 90 minut, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dziś ten młody piłkarz rozegrał kolejne spotkanie z Newcastle United. Rafał to wychowanek Mazovii Rawa Mazowiecka. Właśnie tam jego trenerem był Aleksandar Majić (były zawodnik m.in. Kujawiaka Włocławek i Radomiaka Radom), który ściągnął tego piłkarza do Lidera/Anwis Włocławek. Przygoda Rafała z włocławskim klubem trwała półtora roku. W ciągu tego czasu, Matusiak dwukrotnie był zapraszany na testy do Anglii (w lutym i w sierpniu). - Testy oraz końcowy transfer to efekt współpracy między obydwoma klubami -
mówi Adam Żegocki z Lidera Włocławek.

Umowa partnerska pomiędzy Liderem a Sheffield została podpisana we wrześniu, co sfinalizowało kilkumiesięczne rozmowy. We Włocławku trenerem Rafała był Billy Abbott. Jak sam zawodnik podkreśla - Ten trener, nauczył mnie bardzo dużo i wiele mu zawdzięczam, cieszę się, że spotkałem takiego szkoleniowca i człowieka. W barwach Lidera/Anwis Włocławek Rafał Matusiak zdobył ogółem 45 bramek. W sezonie 2007/08 był kapitanem zespołu. Teraz Rafał trenuje z najstarszą grupą Sheffield United U18, gdzie gra m.in. Zeyn Alabidyn S-Latef, który posiada polskie obywatelstwo, natomiast mecze zawodnik rozgrywa w swojej kategorii wiekowej.

Oto co mi powiedział w krótkim wywiadzie Rafał Matusiak.

Adam Łojewski: Jak zareagowałeś na informacje o tym, że jedziesz do Anglii grać w Sheffield United?
Rafał Matusiak: Byłem bardzo szczęśliwy ponieważ Zawsze marzyłem o grze w Anglii. Kiedy dowiedziałem się o tym, że jadę byłem bardzo szczęśliwy. Wyjazd do Anglii to dla mnie duże wyróżnienie a zarazem wyzwanie.

Marzenie sie spełniło, wyjechałeś z Włocławka, dotarłeś do Sheffield. Jakie są twoje pierwsze wrażenia?
- Bardzo pozytywne. Piłka w Anglii, kluby piłkarskie to pełen profesjonalizm, a co za tym idzie zawodnicy traktowani są w pełni profesjonalnie.

To w takim razie jak bardzo różni się sposób przygotowania do spotkań ten angielski od tego w którym się szkoliłeś czyli polskiego?
- Bardzo się różni. Tutaj jest o wiele więcej treningów. O wiele więcej osób przyczynia się do rozwoju zawodnika, do zrozumienia taktyki. Niestety w większości polskich klubów tak nie jest…

A jak to jest w klubie, któremu dużo zawdzięczasz opowiedz coś o zespole Lidera/Anwis Włocławek, który pomógł spełnić Ci twoje marzenia.
- Lider jest jednym z bardziej profesjonalnych klubów w Polsce. Klub posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę treningową oraz młodych świetnych trenerów. W tym miejscu chciałbym powiedzieć, że to dzięki jednemu z tych trenerów - Billemu Abbottowi jestem tu gdzie jestem. Przepracowałem z nim prawie 2 lata i przez ten czas nauczyłem się bardzo wiele.

Rozegrałeś juz dwa spotkania w Anglii. Opowiedz coś o tych meczach i rywalach z jakimi miałeś okazje grac?
- Grałem z Sunderlandem i z Newcastle United. Są to bardzo dobre drużyny. Pierwsze zespoły grają w Premiership. Nie były to łatwe mecze ponieważ gra toczyła się w bardzo szybkim tempie i często na pograniczu faulu.

Jak rozumiem, nie boisz się tak ostrej gry, jesteś przygotowany na ostre spięcia i siniaki po spotkaniach?
- Taki styl gry bardzo mi odpowiada. Z natury jestem graczem tego typu, walecznym i nieustępliwym.

Zawodnikiem tego typu, przygotowanym przez trenerów z Lidera na ostrą walkę?
- Odkąd pamiętam prezentowałem ostry i nieustępliwy styl gry. Zawsze grałem do końca, nigdy nie odpuszczałem, nie bałem się wejść, nie odstawiałem nogi. Nie ukrywam jednak, że pod okiem tak dobrego trenera jakim jest Billy Abott nie sposób nie podnieść swoich umiejętności.

W takim razie życzę powodzenia i dalszego rozwoju w Anglii.
- Dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.