Facebook Google+ Twitter

Z Machu Picchu prosto w kosmos

O dawnych mieszkańcach Peru mówi się z niedowierzaniem, że kontaktowali się z kimś spoza Ziemi. A tu proszę: na oczach ludzi z całego świata współcześni Peruwiańczycy wysłali wiadomość w przestrzeń kosmiczną. I otrzymali stamtąd odpowiedź.

 / Fot. Piotr Maciej MałachowskiDo eksperymentu doszło na Machu Picchu, jednym z Siedmiu Cudów Świata. W dziesięciominutowym łączu radiowym z tej najsłynniejszej inkaskiej cytadeli Peruwiańczycy zwrócili się w przestrzeń kosmiczną w języku keczua, tłumaczonym na hiszpański i rosyjski. Mówili przede wszystkim o ochronie naturalnego środowiska naszej planety.

Przekaz, transmitowany na żywo w internecie przez portal Andina, nie pozostał bez echa. Po chwili odezwali się mieszkańcy... Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jej dowódca, Rosjanin Aleksandr Skworcow, powiedział, że pierwszy raz w życiu słyszy keczua - język, którym posługuje się dziesięć milionów mieszkańców Peru, Boliwii, Ekwadoru, Argentyny i Chile. Zapewnił, że zgadza się z koniecznością większej ochrony Ziemi i podjęcia skuteczniejszych działań w tym kierunku.

Omawiano również projekt hodowli ziemniaków na jednym z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Takie pragnienie wyrazili Ziemianie na Machu Picchu argumentując, że skoro to pochodzące z Peru warzywo podbiło świat, dlaczego nie miałoby podbić również kosmosu?

Pod koniec połączenia burmistrz Machu Picchu Pueblo - miasteczka u stóp cytadeli - poprosił mieszkańców kosmosu o jej zdjęcia z ich perspektywy. Nie będzie z tym problemu, bo uczestnikom Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Machu Picchu bardzo się podoba. Zamierzają odwiedzić je po zakończeniu swej misji i powrocie na Ziemię.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Fajny news :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze wspaniała informacja. Zazdroszczę panu tego Peru:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.