Facebook Google+ Twitter

Z Małopolski wyruszają pielgrzymki

Sierpień to czas kultu maryjnego. Liczne grupy z parafii rzymsko-katolickich wyruszają na Jasną Górę, zanosząc przed obraz Matki Bożej swoje prośby i dziękczynienie. Również powiat chrzanowski będzie miał swoich przedstawicieli w Częstochowie.

Ostatnie przygotowania. / Fot. Bartek KlimczakW poniedziałek 6 sierpnia, spod wawelskiej katedry wyruszyły piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Dzień później we wtorek, w ślad za nimi ruszyły grupy wiernych z powiatu chrzanowskiego. Pielgrzymi dotrą do sanktuarium w sobotę.

Muzyczni gotowi do drogi. / Fot. Bartek KlimczakWierni gromadzili się w cieniu drzew. / Fot. Bartek KlimczakKażdą pielgrzymkę poprzedza uroczysta msza święta z błogosławieństwem na czas podróży. Podczas Eucharystii w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, ksiądz biskup skierował do wiernych również prośbę, aby poza swoimi intencjami zanieśli przed Ikonę Jasnogórską modlitwy o nowe powołania do życia zakonnego i duchownego.

XXVII Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z Chrzanowa wyruszyła po godz. 13.30. Najpierw do akcji ruszyli porządkowi, aby udrożnić przejście dla uczestników wyprawy.
Tuż po nich, w zwartej, rozśpiewanej i radosnej atmosferze ruszyli wszyscy pielgrzymi.

XXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczęta. / Fot. Bartek KlimczakNie ważny jest wiek, liczą się chęci i wiara. / Fot. Bartek KlimczakRokrocznie zwiększa się liczba osób młodych podążających przed wizerunek Matki Bożej. Jest to bardzo istotny fakt, gdyż ostatnie wydarzenia w polskim kościele mogłoby zniechęcać do aktywności duchowej. Wiara tych ludzi jest nieprzejednana. I każdego, kto jeszcze nie uczestniczył w takiej pielgrzymce, zachęcam do wzięcia udziału. To niezwykłe przeżycie pozostające na długo w naszych sercach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.