Facebook Google+ Twitter

Z Maturą Międzynarodową na Oxford

Absolwenci klas z programem Matury Międzynarodowej dopiero dziś otrzymali swoje internacjonalne świadectwa dojrzałości, które umożliwiają im studiowanie na najlepszych uczelniach na całym świecie.

Logo programu IB / Fot. IBW Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 we Wrocławiu nowy rok szkolny zaczyna się nietypowo - od przywitania uczniów i… rozdawania świadectw. ZSO Nr 5 składa się z Liceum Ogólnokształcącego Nr V im. Gen. Jakuba Jasińskiego w ramach którego oprócz programu narodowego realizowany jest program Matury Międzynarodowej oraz Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 26. Należy dodać, że zgodne z Ustawą o Systemie Oświaty gimnazjum oraz klasy z programem Matury Międzynarodowej są oddziałami międzynarodowymi. - Rozpoczynamy nowy rok szkolny zwarci i gotowi do pracy, czeka nas wiele zmian, niezależnych od nas, jednak postaramy się im sprostać. Kadra pedagogiczna jest świadoma, że trwająca reforma edukacji, zmiana podstawy programowej, nowe zasady egzaminu maturalnego wymagają intensywniejszej i dokładniejszej pracy z uczniem. Jestem przekonana o kompetencjach zespołu i chęciach naszych uczniów, dlatego spodziewam się owocnej pracy z młodzieżą - mówi dyrektor ZSO Nr 5, p. Stanisława Socha.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 znany jest na Dolnym Śląsku nie tylko ze względu na wysokie wyniki w nauczaniu, osiągnięcia uczniów czy podejmowane inicjatywy. To szkoła znana przede wszystkim z innowacyjności – tu znajduje się jedyna w Polsce klasa Dyplomacji Europejskiej, niespotykany profil „Jestem człowiekiem, nic, co ludzkie nie jest mi obce” czy klasy z Maturą Międzynarodową. Jako jedna z nielicznych szkół na Dolnym Śląsku szkoła umożliwia uczniom, po zaliczeniu innowacyjnego programu nauczania, przystąpienie do egzaminu DSD z języka niemieckiego, który wymagany jest przez uczelnie krajów niemieckojęzycznych w procesie rekrutacji na studia. Certyfikat potwierdza znajomość języka na poziomie C1. Uczniowie oraz kadra pedagogiczna realizują przedsięwzięcia o charakterze pionierskim. Jako jedyna placówka oświatowa w województwie i druga w Polsce uruchomiła w Gimnazjum Dwujęzycznym Nr 26 równolegle z pełnym programem kształcenia narodowego, program MYP będący przedsionkiem do programu Matury Międzynarodowej (IB).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czyli, że w piątce ciągle zmienia się na lepsze. Dobrze wiedzieć :-) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.