Facebook Google+ Twitter

Z matury do więzienia

Trzej poszukiwani przez policję sprawcy napadu na stację benzynową zostali zatrzymani. Jeden z nich został ujęty tuż po wyjściu z sali po pisemnym egzaminie maturalnym z matematyki.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polskie-kajdanki-policyjne.jpg18-letni Dawid S., 19-letni Paweł K. i 20-letni Dariusz B. w lutym bieżącego roku przy pomocy przedmiotu przypominającego pistolet sterroryzowali obsługę, zabrali 600 zł utargu i oddalili się z miejsca zdarzenia. W środę policjanci z Pruszkowa weszli do trzech mieszkań. Jednego ze sprawców zatrzymano w czasie interwencji, drugi przebywał poza miastem, ale został ujęty dzięki pomocy funkcjonariuszy z Makowa Mazowieckiego. Trzeciego z podejrzanych aresztowano zaraz po tym jak opuścił salę egzaminacyjną.

Tegoroczny maturzysta Paweł K. oświadczył, że zna powód zatrzymania i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Co ciekawe, śledczy ujawnili, że mężczyźni planowali kolejny napad na jeden ze sklepów znanej sieci, okazali jednak duże zaskoczenie faktem, że mężczyźni nie byli wcześniej notowani.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara pozbawienia wolności na okres od 3 lat. Górna granica nie jest określona, więc może być to nawet 15 lat.

Źródło:
Komenda Stołeczna Policji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.