Facebook Google+ Twitter

Z Meksyku zostanie wysłane przesłanie Ziemian dla kosmitów

25 października ze szczytu „Piramidy Słońca” przy pomocy lasera zostanie wyemitowany w kosmos specjalnie obrobiony sygnał do nieznanych cywilizacji - podaje agencja Reuters. „Halo, tutaj Ziemia”, te słowa najprościej oddają jego przesłanie.

Piramida Słońca w Meksyku. | Fot. AKPA.W 1977 roku z Przylądka Canaveral wystrzelona została sonda Voyager (misje Voyager 1 i 2). Razem z nią w Kosmos wysłany został przygotowany przez wybitnego, nieżyjącego już astrofizyka Carla Sagana specjalny zestaw plików. Były to nagrania i obrazy przedstawiające życie na Ziemi. Aby oddać mnogość i różnorodność znajdujący się tu kultur w zestawie tym znalazły się między innymi pozdrowienia w starożytnym sumeryjskim języku oraz nagrania zespołu mariachi.

Naukowcy wierzą, że ów „list” za pośrednictwem sondy Voyage trafi kiedyś do innych mieszkańców kosmosu. To jest nasz głos: „Halo! Tutaj mieszkańcy Ziemi. Zobaczcie, tak wygląda nasza cywilizacja.”

Halo, tutaj ponownie Ziemia!

A niebawem wyemitujemy kolejny komunikat. Ostatnio pojawiła się informacja, iż wysyłanie sygnałów dla naszych kosmicznych braci znajdzie swój ciąg dalszy. Tym razem jednak nie jest to projekt NASA a element kampanii reklamowej organizowanej przez Yahoo. Przedsięwzięcie ma nazwę „kapsuła czasu” i będzie realizowane nie byle gdzie, bowiem w samym Teotihuacan w Meksyku, miejscu które swego czasu było jednym z największych miast Azteków.

Już teraz każdy z nas przesyłać może swoje e-maile, SMS-y, nagrania wideo itd. Możemy przekazywać wszystko to, co pokazuje życie na naszej planecie i naszym zdaniem powinno trafić do innych mieszkańców kosmosu. Zdaniem redaktora naczelnego Yahoo to jest pierwszy przypadek zbierania wiadomości na tak dużą skalę. Wszystkie te informacje zostaną specjalnie przetworzone i cyfrowo obrobione, a 25 października bezpośrednio ze szczytu „Piramidy Słońca” przy pomocy lasera wyemitowane w kosmos.

Czy ta bardzo skomercjalizowana akcja, oprócz szumu medialnego przyniesie jakiś inny efekt? Myślę, iż jedynym pozytywem może być odświeżenie dyskusji na temat możliwości istnienia cywilizacji pozaziemskich oraz ponowne zwrócenie uwagi na te zagadnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Wodnicki
  • Krzysztof Wodnicki
  • 25.05.2012 15:07

Jaki sens ma wyslanie w kosmos sygnalu, ze jesteśmy?

1. Jeżeli sygnal dotrze do cywilizacji o niższym poziomie rozwoju niż nasza to prawdopodobnie nie zostanie zauważony.
2. Jeżeli sygnal dotrze do cywilizacji o identycznym jak nasz poziomie rozwoju to nic to nie zmieni poza tym, ze mogą odpwiedziec nam, ze ok. dostaliśmy info ale jestemy tak samo ograniczeni wiec na korespondencji się skonczy
3. Jeżeli sygnal dotrze do cywilizacji bardziej rozwinietej niż nasza to:
a. Jeżeli maja pokojowe zamiary – mogą uznac, ze nie warto nic z tym robic bo jesteśmy za prymitywni i po co wskazywac nam jak możemy być potężniejsi? (zagrozenie na przyszłość)
b. Jeżeli maja wrogie zamiary ‘’ujawnienie się’’ będzie początkiem naszych kłopotów – wskazemy im droge: ‘’czesc tu jesteśmy! czekamy?’’ mówiąc krotko wystawimy się na strzal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się taka forma przekazu, a i miejsce przesyłu, choćby ze względu na przewidywany przez Azteków koniec świata, przednie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.