Facebook Google+ Twitter

Z miłości do musicali, czyli "MusicaLove" w Teatrze Rampa

"MusicaLove" to niezwykły koncert, oparty na przebojach z najsłynniejszych musicali, w którym miłość i muzyka wzajemnie się przenikają.

MusicaLove / Fot. Kinga Taukert, Teatr RampaPodczas koncertu można usłyszeć przeboje z najsłynniejszych musicali - "Bulwar Zachodzącego Słońca" Andrew Lloyda Webbera, "Evita" Andrew Lloyda Webbera, "Aida" Eltona Johna, "Koty" Andrew Lloyda Webbera, "West Side Story" Leonarda Bernstaina, "Upiór w Operze" Andrew Lloyda Webbera, "Jesus Christ Superstar" Andrew Lloyda Webbera, "Wicked" Stephena Schwartza, "Les Miserables", Claude'a-Michela Schönberga, "Kobieta w bieli" Andrew Lloyda Webbera, "Love Never Dies" Andrew Lloyda Webbera, "Whistle Down The Wind" Andrew Lloyda Webbera. Niektóre utwory śpiewane są po angielsku, a niektóre po polsku. Ich tłumaczeniami zajęli się Wojciech Młynarski i Andrzej Ozga.

Pomysłodawcą, reżyserem i autorem inscenizacji jest Jakub Wocial, który także śpiewa. Oprócz niego występują także: Ola Bieńkowska/Wiktoria Jabłońska, Kasia Łaska, Paulina Janczak, Małgorzata Duda-Kozera/Joanna Węgrzynowska oraz Michał Rudaś/Kamil Dominiak. Wokalistom towarzyszy 10-osobowa orkiestra pod batutą Tomasza Filipczaka oraz utalentowani tancerze: Santiago Bello, Jakub Jóźwiak, Ewelina Kruk i Nika Warszawska.

 / Fot. Kinga Taukert, Teatr RampaMuszę przyznać, że repertuar "MusicaLove" został świetnie dobrany, podobnie jak artyści biorący udział w tym projekcie. Jednak kilka wykonań szczególnie zapadło mi w pamięć. Pierwsza z piosenek jest "Memory" z musicalu "Koty" Andrew Lloyda Webbera, którą zaśpiewała Wiktoria Jabłońska. Północ, księżyc milczy na niebie. Czy utracił wspomnienia, wciąż uśmiecha się tak. W blasku lampy zeschłe liście drżą u mych stóp. I zawodzi w dali wiatr. Pamięć, stoję w nocnej poświacie. Do młodości się śmieję. Byłam piękna jak nów. Wciąż wspominam dni, gdy szczęściem darzył mnie los. Niech wspomnienie żyje znów.

Wiktoria Jabłońska znakomicie poradziła sobie także z utworem "Don't Cry For Me Argentina" z musicalu "Evita" Andrew Lloyda Webbera. Nie roń już łez, Argentyno. Bo nigdy mnie nie straciłaś. Pomimo sztormów mojego życia. Słów dotrzymałam, przyjmij mnie dzisiaj. Co do fortuny i sławy mej. Nie śniłam o żadnej z tych dwóch. Chociaż sądził ten świat, że pragnęłam ich tak. Są tylko złudą, nie cieszą, lecz gubią jak droga we mgle.

Niezwykle ekspresyjny był Jakub Wocial w piosence "Gethsemane: I Only Want to Say" z musicalu "Jesus Christus Superstar" Andrew Lloyda Webbera. Powiedzieć jedno chcę. Ojcze, usłysz mnie. Dojrzyj ten oliwny ogród. I goryczy kielich odwróć. Już nie jestem dobry tak. I ufny tak, jak na początku.

Jakub Wocial, Paulina Janczak, Michał Rudaś / Fot. Kinga Taukert, Teatr RampaBardzo podobał mi się także utwór "Bring Him Home" z musicalu "Les Miserables" Andrew Lloyda Webera w wykonaniu Jakuba Wociala i Michała Rudasia. Boże mój. Usłysz mnie. Modlę się. Nie zawiodłeś mnie - wiem. Młody jest. Lęka się. Daj mu trwać. Błagam cię. Żyć mu daj. Żyć mu daj. Daj mu żyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.