Facebook Google+ Twitter

Z moździerzem po załadunek. Kierowca nieświadomie wiózł niewybuch

W piątek, 13 kwietnia, na Mazowszu, podczas kontroli drogowej, policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch przewoził niczym nieświadomy kierowca, który jechał ciężarówką po załadunek.

W godzinach południowych w piątek w Jabłonnie - jak donosi RMF24.pl - policjanci drogówki dokonali niecodziennego odkrycia podczas trwającej kontroli drogowej.

Kontrolując kierowcę mercedesa z przyczepą, który jechał do Łomianek po załadunek towaru, jeden z policjantów zauważył coś niezwykłego. Na zbiorniku z olejem napędowym leżał moździerz z czasów II wojny światowej!

Kierowca ciężarówki był równie zdziwiony jak policjanci i nie potrafił wytłumaczyć, skąd niewybuch tam się znalazł. Był równie zaskoczony co przerażony, przecież jechał z pociskiem 5 kilometrów, a przed sobą miał jeszcze kilkanaście kilometrów drogi.

Na szczęście trafił na kontrolę drogową i przypadek sprawił, że spostrzegawczy policjant zauważył stary moździerz na zbiorniku wypełnionym olejem napędowym. Jak wynika z kontroli, kierowca był trzeźwy, a w dokumentach nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

By zapobiec tragedii, policjanci szybko zareagowali i zabezpieczyli miejsce kontroli. Natomiast do niewybuchu wezwali patrol saperski, by ten zabrał pocisk i go rozbroił.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie moździerz tylko granat albo inaczej mówiąc jedna sztuka amunicji do niego. Sam moździerz nie jest groźny. :) A to na czym leży wygląda na filtr powietrza, a nie zbiornik z olejem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.