Facebook Google+ Twitter

Z mundurków wyszły nici? Minister nie dał na czas pieniędzy

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-08-09 08:03

Słynna mundurkowa reforma wicepremiera Romana Giertycha nie wejdzie w życie wraz z nowym rokiem szkolnym. Wczoraj Śląskie Kuratorium Oświaty otrzymało pismo, z którego wynika, że MEN ma poważne trudności z realizacją pomysłu.

Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni. / Fot. Fot. Archiwum Dziennika BałtyckiegoZgodnie z ustawą o systemie oświaty już za trzy tygodnie wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów mają stawić się w szkołach w obowiązkowych szkolnych uniformach. Bez wyjątku. Rodzicom, których nie stać na zakup mundurków swoim pociechom, rząd miał zapewnić pieniądze na ten cel. Termin składania wniosków o dopłatę do mundurka wyznaczony przez MEN minął ostatniego lipca. Nie udało się jednak zebrać wszystkich wniosków.

O problemie informowały ministerstwo samorządy, posłowie i kuratoria oświaty z całej Polski. Wczoraj MEN zdecydował wydłużyć okres składania wniosków do końca sierpnia. Jednak od złożenia wniosku, do przekazania obiecanych przez ministra 50 zł może minąć wiele tygodni. - Oznacza to, że nie wszyscy uczniowie pojawią się w mundurkach od września. W tej sytuacji nadzór nie będzie stosował żadnych restrykcji, ani wobec uczniów, ani szkół, ponieważ opóźnienia nie wynikają z ich winy - mówi Piotr Zaczkowski, rzecznik kuratorium oświaty.Młodzież mundurkowym pomysłem zachwycona nigdy nie byla. / Fot. Adam Warżawa/Dziennik Bałtycki

Maciej Osuch, społeczny rzecznik praw ucznia, uważa, że należało poczekać z realizacją kontrowersyjnej reformy. - Ministerstwo edukacji pokazuje w ten sposób słabość pomysłu i ustanowionego przez siebie prawa, stawia w złym świetle własne przedsięwzięcie - mówi Osuch. - Nie musieli przecież tak się spieszyć, mogli porządnie to przygotować albo zaczekać z tym następnego roku szkolnego - dodaje. A tak cała akcja może skończyć się wielkim bałaganem.

Katarzyna Piotrowiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście jest to chore. Najpierw wielkie halo, a teraz.... ach szkoda słów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko jakieś chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ha ha ha - zasmiała się żaba i...zdechła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.