Facebook Google+ Twitter

Z Muzeum Narodowego w Warszawie znikają płachty reklamowe

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-13 12:58

Z elewacji Muzeum Narodowego znikną reklamy. Na godz. 13 zaplanowano oficjalne zdarcie płacht reklamowych i odsłonięcie zabytkowej elewacji muzeum.

Na usunięcie reklam zgodzili się sponsorzy muzeum: Polkomtel i PKN Orlen. Wraz z placówką opracowywane są plany nowej wizualizacji, która przy okazji reklamy dla sponsorów nie byłaby jednocześnie antyreklamą dla samego muzeum. - W drodze rozmów i negocjacji udało się przekonać sponsorów, że rezygnacja z ekspozycji przyniesie więcej korzyści zarówno dla budynku muzeum, który odzyska swój wygląd, jak i dla sponsorów, ponieważ pokaże ich troskę o estetykę i jakość przestrzeni publicznej - informuje W24 Kazimierz Mazan z Muzeum Narodowego.

Na stronie muzeum czytamy, że demontaż bannerów spowodowany jest względami estetycznymi. Władze Narodowego chcą zadbać o "wyeksponowanie zabytkowej architektury przedwojennej Warszawy".

- Muzeum Narodowe w Warszawie zamierza w ten sposób dać przykład innym instytucjom i zaapelować o naśladownictwo - mówi Kazimierz Mazan. Jak jednak wskazuje "Życie Warszawy" inicjatywa Narodowego nie zmienia faktu, że centrum Warszawy wygląda jak "reklamowy śmietnik".

Ogromne bandery na budynkach zaśmiecają stolicę. Co ciekawe rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury z grudnia 2009 roku miało skutecznie usunąć reklamy z budynków polskich miast. Niestety przepisy dotyczą jedynie domów mieszkalnych, w dodatku są pełne luk prawnych, które wykorzystują reklamodawcy. Jak podaje "Życie Warszawy" płachty mogą wisieć na budynkach o ile nie zasłaniają okien w mieszkaniach lokatorów. Rozporządzenie dopuszcza także możliwość wieszania reklam podczas remontów budynków, co prowadzi do nadużyć i fikcyjnego przedłużania prac remontowych. Największym problemem jest jednak to, że rozporządzenie nie zabrania zamieszczania reklam na biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. W ten sposób polskie instytucje kulturalne od fundamentów aż po dach mogą być przysłonięte wielkimi reklamami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.