Facebook Google+ Twitter

Z myślą o innych…

We wrześniu 2014r odbył się po raz drugi w Polsce Festiwal Życia promujący wartości chrześcijańskie i rodzinne. W tym roku odbywał się w trzech miastach, w Chorzowie, Katowicach oraz w Krakowie.

 / Fot. Paweł MatkowskiJedną z osób aktywnie promującą wydarzenie był Pan Damian, któremu na sercu leży nie tylko Jego rodzina, ale również dobro i powodzenie innych mieszkańców naszego kraju.

- Festiwal Życia to impreza przeznaczona dla całych rodzin. Był to czas, w którym dzieci i rodzice mogli bezpłatnie bawić się podczas koncertów, między innymi takich gwiazd jak Majka Jeżowska, TGD czy Joyful Vioce. Dla młodszych dzieci był przygotowany specjalny program, a na terenie całej imprezy nie było ani jednej budki z piwem- relacjonuje Damian Copik, 34- letni mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Dzięki Jego cierpliwości i wytrwałości Ruda Śląska stała się pierwszym w Polsce miastem, które objęło honorowym patronatem i aktywnie promowało Festiwal Życia- ogólnopolską imprezę propagującą wartości chrześcijańskie i rodzinne. Wszystkie wydarzenia, które odbyły się w ramach Festiwalu transmitowane były na żywo przez lokalną telewizję Sfera TV.

- Wspaniałą rzeczą było patrzeć, jak mnóstwo dzieci z całej Polski bawi się na terenie Parku Śląskiego, bo warto wspomnieć, iż impreza ta miała szeroki zasięg terytorialny- opowiada nasz rozmówca wodząc wzrokiem za bawiący się opodal synkiem.

Pan Damian wraz z małżonką wychowują pięcioro dzieci. Pomimo ogromnego zaangażowania w życie rodziny, znajduje jednak czas na działalność społeczną. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu projektów dotyczących między innymi rodzin. W 2012 roku wspierał projekt ustawy o „zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych”, który niestety został odrzucony po pierwszym czytaniu w sejmie.

Zapytany o motywację i inspirację do podejmowania kolejnych działań cytuje werset z biblii, z listu św. Pawła do Hebrajczyków:

„A nie zapominajcie o dobroczynności i pomocy wzajemnej; takie bowiem ofiary podobają się Bogu.”

-Jestem chrześcijaninem i jestem z tego dumny-dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.