Facebook Google+ Twitter

Z nadmiaru ruchu wyrasta bezruch czyli o zjednoczeniu lewicy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-05 20:26

Na fali niebezpiecznych ruchów tektonicznych w partii Palikota i SLD oraz możliwych chęci wyłuskiwania z partii Napieralskiego kolejnych ludzi - zgłosił chęć podjęcia rozmów o zjednoczeniu lewicy, były prezydent, Aleksander Kwaśniewski.

W dwóch sejmowych partiach lewicowych panuje gorączka walki wewnętrznej i transferowej. Ruch milionera z Biłgoraja podejmuje próby przechwycenia w swoje szeregi członków SLD. A partia SLD, zajęta sobą przed konwencją wyborczą, planowaną na 10 grudnia, nie ma czasu na ochronę odpływających. Janusz Palikot zapewni wewnętrzne oczyszczenie w SLD. Ludzie, których dawno chcieliśmy się pozbyć, najczęściej dawnych działaczy PZPR, teraz odpływają do Ruchu Palikota. Taką opinię słychać wśród aktywistów Sojuszu Lewicy.

Janusz Palikot, idąc do jesiennych wyborów, zarzekał się, że po wejściu jego Ruchu do parlamentu, przystąpi m.in. do zniszczenia SLD i rozwalenie PiS. W obu sprawach nie kłamał. Raczej dotrzymał słowa. I stało się tak jak chciał. SLD zaczął niszczyć w kampanii wyborczej, kiedy część jej zwolenników poszła głosować na jego ugrupowanie, a potem kilku członków SLD wstąpiło w szeregi jego Ruchu. PiS-u nie musiał rozwalać. Sama zaczęła się sypać. Najpierw prezes Kaczyński jednym twardym ruchem ręki pokazał kierunek wyjścia z partii trzem słynnym budrysom: Ziobrze, Kurskiemu i Cymańskiemu. Potem ruszyła fala tsunami. Teraz już jest poza PiS, blisko 30 byłych oddanych członków, tej prywatnej partii prezesa. Wszyscy stanowią powszechnie używaną nazwę "Ziobryści". A jak chce jej nadambitny lider, przyszły kandydat na prezydenta RP, grupę "Solidarna Polska".

Po głośnym transferze do Ruchu Palikota byłego szefa regionu SLD w Świętokrzyskiem, Sławomira Kopycińskiego, obecnie na tym terenie chce pójść w jego ślady 500 osób. Mają być wśród chętnych, działacze samorządowi ze szczebla gminnego i powiatowego. Znacząca grupa chętnych jest też w Łódzkiem, w Małopolsce i w Krakowie. Mówią ponoć, że prawdziwa lewica to Ruch Palikota, a nie SLD. Anonimowy informator twierdzi, że rozmowy nad przejściem do SLD ma rzekomo prowadzić europoseł, Joanna Senyszyn. Negocjacje podobno trwają już kilka tygodni.
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.