Facebook Google+ Twitter

"z NGO - sami na TY" - terenowe badania wolontariuszy

Od czerwca do sierpnia br. wolontariusze-ankieterzy przeprowadzają wywiady z organizacjami pozarządowymi z Knurowa i Gierałtowic w ramach zadania publicznego pt. "Z NGO-sami na TY", współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe z Gliwic.

Logo Stowarzyszenia Cztery Pory Roku Knurów / Fot. A.N.Zadanie to polega na przeprowadzeniu badania organizacji pozarządowych z terenu Knurowa i Gierałtowic , aby poznać organizacje, czym się zajmują, w jaki sposób działają i na rzecz kogo. Dzięki zebranym informacjom w wywiadach o każdej organizacji wolontariusze –ankieterzy utworzą opisy tych organizacji, które zostaną umieszczone w publikacji. Ponadto, nie tylko będzie można przeczytać o poszczególnych NGO, ale także o tym, co to w ogóle trzeci sektor.

Skąd pomysł na realizację tego typu zadania? Do tej pory nie ukazała się taka publikacja. Są niezaktualizowane dane w bazach, z których można dowiedzieć się czegokolwiek o organizacjach. A powoduje to niski poziom promocji organizacji i niską świadomość mieszkańców na temat trzeciego sektora. Organizacje też same nie wiedzą, do kogo mogłyby uderzyć, żeby podjąć współpracować . Dzięki zrealizowaniu naszego zadania będzie
dostęp do informacji.

Mimo wakacji wolontariusze zastają w organizacjach ich przedstawicieli, z którymi rozmawiają o charakterze prowadzonej działalności. Zespół zadania liczy 11 osób, wśród których jest 9 wolontariuszy-ankieterów: Małgorzata Cyprys, Agnieszka Górnik, Jadwiga Janowska, Natalia Kowalczyk, Marta Kruszyńska, Natalia Nieciecka, Anna Piechniczek, Sylwia Przybyła i Ewelina Rusin oraz asystentka koordynatorki - Natalia Czech i koordynatorka – Aneta Nowak. - Wolontariusze-ankieterzy to osoby młode, w przedziale wiekowym 16-18 lat, komunikatywne, pozytywnie nastawione do otoczenia, aktywne w społeczności lokalnej. 8 osób mieszka w Knurowie a 1 w Gierałtowicach. Są przede wszystkim uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego z Knurowa[/i] - Aneta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.