Facebook Google+ Twitter

Z nielegalną bronią i amunicją pieszo, rowerem, samochodem

Właściwy organ Policji wydaje pozwolenie na broń, jeżeli wnioskodawca nie stanowi zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego oraz przedstawi ważną przyczynę posiadania broni- art. 10 Ustawy o broni i amunicji.

 / Fot. Archiwum KPP Radzyń Podlaski„Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali mieszkańca Wronek, który przechowywał nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna podejrzewany jest o ukrywanie na terenie swojej firmy i w domu kilkudziesięciu karabinów, pistoletów, pistoletów maszynowych i rewolwerów. Ponadto 53-latek ukrywał prawie 2 tys. sztuk amunicji”- zapisano w policyjnych meldunkach. Podobnych wpisów jest znacznie więcej.

Kieleccy antyterroryści i policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali 38-latka, mieszkańca Kielc. W jego domu znaleziono 36 sztuk amunicji i broń palną.

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w swoim domu oraz miejscu pracy posiadał różnego rodzaju broń i duże ilości amunicji.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do 54-latka policjanci łochowskiego komisariatu ujawnili proch, 240 sztuk amunicji różnego kalibru.

Policjanci z Jednorożca zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w domu miał broń palną i amunicję.

Dwie sztuki broni, amunicję, pocisk hukowy i artyleryjski znaleźli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej w domu 49- letniego mieszkańca gminy Żmudź.

Jadący przez Kolonię Ruszów (gm. Łabunie) patrol policji natrafili na idącego poboczem mężczyznę, który miał przewieszony przez ramię karabin z założonym bagnetem.

 / Fot. Archiwum KPP Radzyń Podlaski- W trakcie pełnionej służby radzyńscy kryminalni zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu- poinformowała nas rzeczniczka KPP w Radzyniu Podlaskim asp. Barbara Salczyńska.- Ich podejrzenia okazały się słuszne. Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że ma promil alkoholu w organizmie.

Podczas przeszukania bagażu policjanci ujawnili 31 sztuk amunicji 5,6 mm oraz 3 sztuki amunicji myśliwskiej kaliber 16 mm. 23- letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji.

Z art. 9 wspomnianej Ustawy wynika m.in., że broń palną i amunicję do tej broni można jedynie posiadać na podstawie pozwolenia wydanego przez komendanta wojewódzkiego Policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gromadzenie broni, amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.