Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15005 miejsce

Z Niemena wywiedzeni

W Słupsku odbył się IV Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP, jedyna impreza w kraju kultywująca fenomen polskiego artysty wszech czasów. Wzięło w nim udział 17 wykonawców. Jury przewodniczyła Urszula Dudziak.

Paweł Brodowski, ex-Akwarele a obecnie Jazz Forum, doskonale sprawdził się w roli konferansjera. / Fot. Ryszard K. HetnarowiczSala słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica przez dwa dni przesłuchań i koncertów wypełniona była fanami muzyki Niemena i rocka z tamtych lat. - Nie ma niczego piękniejszego niż widok tylu młodych ludzi, dla których twórczość Niemena jest źródłem inspiracji i niedościgłym wzorcem – mówi Stanisław Wojciekian, inicjator idei i współorganizator festiwali. - Tym bardziej dla mnie, człowieka od lat zakochanego w jego muzyce. A na dodatek poziom artystyczny wykonawców musi budzić szacunek. Tomasz Jaśkiewicz wybrał rzeczywiście najlepszych z najlepszych, którzy w tym roku się zgłosili.

Jury miało prawdziwy kłopot z wytypowaniem złotej dziesiątki, która kolejnego dnia miała przystąpić do rywalizacji o festiwalowe laury. Zarówno zespoły jak i soliści zachwycali kulturą muzyczną i możliwościami wokalnymi. Podkreślane to było w krótkich komentarzach jurorów, wygłaszanych bezpośrednio po występie. - Wszystkim należy się nasze uznanie, ale reguły festiwalowe są nieubłagane i dlatego musimy dokonywać wyborów. Z rozdartym sercem, ale musimy – tłumaczyła sądy konkursowe Eleonora Niemen, obok Jaśkiewicza i Dudziak trzecia osoba w składzie jury.

Michał Kaczmarek zachwycił Urszulę Dudziak / Fot. Ryszard K. HetnarowiczFinał konkursu "scen@niemena" bezapelacyjnie należał do Michała Kaczmarka z Ostrowa Wielkopolskiego, którego wykonanie „Wspomnienia” Urszula Dudziak skwitowała krótko: Michał! I love you! Został on laureatem Grand Prix. Pierwsze miejsce i nagroda Prezydenta Miasta Słupska przypadła zespołowi Zawiałow (Koszalin). Drugie miejsce w kategorii solistów zajęła Justyna Paprota (Pogorzele) a w kategorii zespołów - zespół Soundrise z Wrocławia, za którym jury sklasyfikowało Magdalenę Kitaszewską z zespołem (Chełm). Trzecie miejsce w kategorii solistów przyznano Monice Ozorowskiej (Białystok). Wyróżnienia otrzymali Anna Zabawa (Bielsko Biała), Przemysław Łomża (Warszawa), Dorota Wróbel (Białystok) i Natalia Gadzina z zespołem Gad Gang (Złocieniec).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale i to, co trudno przecenić! http://www.youtube.com/watch?v=OAeOMVJ4ijc

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2009 20:07

http://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.