Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10861 miejsce

"Z nikim nie chcę się ścigać" - wywiad z Wojciechem Medyńskim

Współautorzy: Filip Chochół

Aktor kompletny - gra, tańczy i śpiewa. Uważa, że dobry wygląd przeszkadza w jego zawodzie. Nie lubi robić planów na przyszłość, woli improwizować. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Wojciech Medyński.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Wojciech Medyński / Fot. Filip ChochółOd najmłodszych lat śpiewał i tańczył w zespole ludowym. Przez trzynaście lat wystąpił ze swoją grupą na wielu scenach w Polsce i innych europejskich krajach. "Początkowo wydawało mi się, że zwiążę swoją przyszłość z tańcem, ale szybko zorientowałem się, że to ciężki zawód, z którego można wypaść przez jedną małą kontuzję" - przyznaje Wojciech Medyński. Będąc w liceum, zainteresował się teatrem i wraz z rówieśnikami wystawił nawet kilka sztuk. Myśląc o planach na dalsze życie, szukał zawodu, w którym połączy taniec, śpiewanie i teatr - uznał wówczas, że zostanie aktorem.

Po maturze rozpoczął studia na łódzkiej filmówce. "Było ciężko, ale z perspektywy czasu cieszę się, że pedagodzy na uczelni dali mi ostro popalić, bo to zahartowało mnie na dalsze życie" - wspomina aktor. Wojciech Medyński śmieje się, że przy okazji każde sesji wiadome było, że na pewno zostanie wyrzucony ze studiów. Szczęśliwie jednak udało mu się w 2000 roku ukończył szkołę filmową w Łodzi.

Aktor Wojciech Medyński gościł w redakcji W24 / Fot. Filip ChochółJeszcze w czasie studiów zaczął grać na deskach teatralnych, z czasem przyszły też liczne propozycje pracy przed kamerą. Jednak ubolewa nad tym, że w naszym kraju bardzo szybko aktorzy są wkładani w szufladki i zamyka im to możliwości dalszego rozwoju. On również w swojej karierze tego doświadczył i wielokrotnie był obsadzany "po warunkach" jako czarny charakter. Ostatnio jednak to się zaczęło zmieniać i możemy oglądać go również w rolach komediowych - w spektaklu Single i remiksy" czy podczas występów z grupą teatralną AB OVO.

Obejrzyj cały wywiad z Wojciechem Medyńskim:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.