Facebook Google+ Twitter

Z nowojorskiej orkiestry odchodzi muzyk, który grał w niej 60 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 21:09

Z orkiestrą Filharmonii Nowojorskiej żegna się jej pierwszy klarnecista, który grał z tym zespołem od ponad 60 lat. Stanley Drucker jest zdobywcą rekordu Guinessa za najdłuższą karierę muzyka grającego na tym instrumencie.

Stanley Drucker występuje jeszcze do końca czerwca z ostatnimi koncertami z orkiestrą New York Philharmonic. Podczas jednego z koncertów wręczono mu specjalną nagrodę, a w siedzibie orkiestry została zorganizowana wystawa poświęcona jego karierze.

By uzmysłowić sobie, jak bardzo ten muzyk był związany z nowojorską orkiestrą, wystarczy powiedzieć, że Drucker uczestniczył w dwóch trzecich wszystkich koncertów tej orkiestry od daty jej założenia, czyli od roku 1842.

Stanley Drucker został zaangażowany do New York Philharmonic w roku 1948. Miał wtedy 19 lat. Niemal 150 występował ze swoją orkiestrą jako solista.

Ze swojej długiej kariery amerykański klarnecista najlepiej zapamiętał występ we wschodnim Berlinie z międzynarodową orkiestrą pod dyrekcją Leonarda Bernsteina w kilka tygodni po zburzeniu Muru Berlińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.