Facebook Google+ Twitter

Z Ochotą do pracy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-12 09:49

Wczoraj na terenie hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej 37b odbyły się Targi Pracy "Z Ochotą do pracy". Zorganizował je ochocki Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, będący jednostką urzędu tej dzielnicy.

Targi Pracy "Z Ochotą do pracy". / Fot. Iwona BuczekOd godz. 10 do 14 około tysiąca zainteresowanych przebierało w ponad 2,5 tys. aktualnych ofert od ponad 40 firm. Pracowników poszukiwały takie sklepy jak Macro Cash and Carry, Leroy Merlin, Decathlon, Carrefour. Miejskie Zakłady Autobusowe poszukiwały kierowców. Najwięcej ofert, bo aż 500, pochodziło od policji, która poszukuje funkcjonariuszy w pionie prewencji. 300 ofert pracy zaoferował Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

– Oferta naszych targów była bardzo bogata i skierowana do wszystkich grup wiekowych i zawodowych, do kandydatów o różnym wykształceniu. Propozycje pracy przychodziły zarówno od pracodawców prywatnych, jak i państwowych - powiedział Maurycy Seweryn, wiceburmistrz Ochoty.

Pracę mogli więc znaleźć także księgowi, programiści, graficy, doradcy ubezpieczeniowi. Organizatorzy pomyśleli także o osobach niepełnosprawnych, dla których oddzielną ofertę przedstawiło Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

Z danych przedstawionych przez Urząd Pracy m.st. Warszawy wynika, że w ciągu 3 miesięcy zarejestrowało się prawie 1100 nowych bezrobotnych. Największym problemem nie tylko Polski, ale i dzielnicy jest bezrobocie 50- latków, które wynosi aż 40 proc.

– Chcemy pomóc znaleźć pracę każdemu bezrobotnemu, który znajduje się w kryzysowej sytuacji. Zależy nam także na aktywizacji zawodowej samotnych matek. Dlatego w przyszłym roku również planujemy zorganizować takie Targi Pracy, gdyż najmilszy dzień w karierze każdego pracującego to przyniesienie do domu pierwszej pensji – dodaje Maurycy Seweryn.

Targi miały charakter otwarty i zaproszeni zostali na nie nie tylko mieszkańcy Ochoty, ale wszyscy warszawiacy. Organizatorzy szacują się, ze pracę mogło znaleźć aż 600 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.