Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12225 miejsce

Z OLT Express powstanie nowa linia czarterowa?

Prawdopodobnie już niedługo w Polsce pojawi się nowa linia czarterowa. Przewoźnik zaczął właśnie rekrutację personelu pokładowego. Za przedsięwzięcie odpowiadają ludzie z dawnego YES Airways, włączonego potem do OLT Express.

Jeśli linia rzeczywiście powstanie, będzie to czwarty przewoźnik czarterowy w Polsce po Enter Air, Bingo Airways oraz Small Planet Airlines. / Fot. Jorge Royan, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Twilight_view_of_a_plane_in_the_last_light_-_3744.jpg Nowa linia miałaby przewozić pasażerów na zagraniczne wycieczki. Trzon zespołu miałaby stanowić grupa byłych pracowników zbankrutowanej linii. Inicjator przedsięwzięcia Jerzy Adamski, który wcześniej pracował na wysokich stanowiskach operacyjnych w Locie, YES-ie oraz OLT Express, stwierdził, że jest już po pierwszych rozmowach z inwestorami.

"Po upadku OLT każdy chucha na zimne, a biznes lotniczy jest bardzo skomplikowany. My nie chcemy też powtórzyć scenariusza z OLT, dlatego informujemy inwestorów o wszystkich pułapkach biznesu. Nie wystartujemy też, dopóki nie uzbieramy odpowiednio wysokiego kapitału" - twierdził kilka miesięcy temu Jerzy Adamski.

Jak podaje branżowy portal Pasażer.com, obecnie nie jest znana dokładna strategia firmy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy przewoźnik prawdopodobnie będzie korzystał z samolotów Airbus A320. Miałby podpisać umowę z biurem podróży Itaka i oferować przeloty czarterowe do Turcji, Grecji, Tunezji oraz Egiptu. W ostatnich tygodniach Polskę odwiedzili przedstawiciele dużych firm leasingowych.

Jeśli linia rzeczywiście powstanie, będzie to czwarty przewoźnik czarterowy w Polsce po Enter Air, Bingo Airways oraz Small Planet Airlines. Linia lotnicza OLT Express powstała w 2011 roku w rezultacie przejęcia przez spółkę Amber Gold większości udziałów dwóch polski linii: OLT Jetair oraz Yes Airways. Upadła w lipcu 2012 roku.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.