Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9476 miejsce

Z opłatkiem w ręku. Przy stole wigilijnym

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia co roku stanowią ważny element w kalendarzu Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

 / Fot. Julita Oktaba
W tym roku szkolna grupa teatralna w dniu 19 grudnia przedstawiała Opowieść wigilijną na podstawie opowiadania Karola Dickensa w reżyserii nauczycielek Żanety Ryszawa i Joanny Archutowskiej. Opowieść o cudownej przemianie duchowej człowieka podłego, wykorzystującego innych ludzi. Wydawałoby się człowieka bez serca, obojętnego na los innych, zimnego wyrachowanego sknery. Człowieka , który odrzuca tradycję świąt, któremu obca jest wiara.
-Opowieść wigilijna- tłumaczy nauczycielka religii Danuta Zalewska to opowieść o narodzinach Boga. O Jego narodzinach w  / Fot. Julita Oktabaubogiej szopce duszy ludzkiej. Opowieść o nawróceniu, o przemianie która stała się, dzięki narodzinom dzieciątka Jezus, udziałem ludzkości. Cudowna przemiana ukazana nam przez wspaniałych aktorów nie tylko za pomocą słów, ale przede wszystkim ich sercami wprowadza głęboko w tajemnicę świąt. I może być tylko odebrana za pomocą serca. To przedstawienie w wykonaniu uczniów i nauczycieli Placówki jest zaproszeniem do cudownego świata narodzin Dzieciątka Jezus. – podkreśliła .
Aktorów wspomagały kolędy wykonywane przez szkolny chór pod kierownictwem nauczycielki Grażyny Adamczyk.  / Fot. Julita OktabaDopełnieniem uroczystości jak nakazuje tradycja stało się dzielenie się opłatkiem, życzenia i wieczerza wigilijna. Przy stole wigilijnym zasiadło około 200 osób : rodzice, opiekunowie, personel Placówki, uczniowie i goście. Na świątecznie przybraną salę przybył Święty Mikołaj, który ku wielkiej uciesze dzieci i młodzieży rozdał prezenty i fotografował się z chętnymi.
- Jasełka czy też nawiązujące do tradycji świątecznej przedstawienia są tradycją naszej Placówki.- mówi dyrektor Ewa L / Fot. Julita Oktabaewicka –Wszyscy szanujemy tradycję i chcemy przekazać jej najpiękniejsze elementy następnym pokoleniom. Obecnym dorosłym chcemy przypomnieć ich dzieciństwo i tęskne wyczekiwanie na święta. Siadając do wieczerzy wigilijnej w tak szerokim gronie podkreślamy, że wszystkich nas łączą różnorodne więzy. Święta jest to czas, aby je pogłębiać i rozwijać dla wspólnego dobra. Panująca tu wspaniała, rodzinna atmosfera, kolędy mnóstwo życzeń sprawia, że dla nas święta rozpoczęły się już na dobre i trwają. - dodała.

Uczestnicy wigilii szkolnej mogli zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, stroiki na stół świąteczny na kiermaszu fundacji  / Fot. Julita Oktaba„Promień Słońca’ . W tym roku dochód z kiermaszu został przeznaczony na doposażenie Placówki w sprzęt do alternatywnych i wspomagających metod komunikacji dla niemówiących podopiecznych Fundacji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.