Facebook Google+ Twitter

Z opłatkiem w ręku w Legionowie

Dzień 22 grudnia 2010 r. w wielu sercach kojarzył będzie się już na zawsze z tradycyjnym spotkaniem wokół szopki betlejemskiej w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie.

Aniołowie na szkolnej scenie / Fot. Jerzy JastrzębskiSpołeczność szkoły, rodzice, uczniowie, nauczyciele i goście spotykali się, aby wspólnie uczestniczyć w przygotowaniu do najważniejszego wydarzenia roku świąt Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy do szkoły przyniesiono światełko betlejemskie. To ono dało sygnał do rozpoczęcia przedstawienia, którego głównym celem jest ukazanie powodów narodzenia się Jezusa.

Wśród scenerii obrazującej czasy mniej znane z historii rozgrywają się sceny dramatu Przy szopce betlejemskiej / Fot. Jerzy Jastrzębskiludzkiego, jego upadek w grzech i nadzieję na odzyskanie łaski przebaczenia. Wielowiekowe oczekiwanie na narodziny Odkupiciela. I wreszcie ten najbardziej oczekiwany moment całej historii powiedzianej w ciągu kilkudziesięciu minut. Zbawienie rodzi się pod postacią dziecka. Większość nie chce przyjąć do wiadomości tego faktu, ale ci nieliczni witają go otwartymi sercami, dzieląc się z narodzonym i jego rodziną wszystkim co mają. Wzruszająca historia opowiedziana przez uczniów i nauczycieli wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji, przypomniała dlaczego obchodzimy święta. Dzisiaj ludzie w skomercjalizowanym świecie nie chcą pamiętać o prawdziwych przyczynach świąt. Współcześni pragną nadać im charakter markietingowo-konsumpcyjny.

wieczerza wigilijna w szkole / Fot. Jerzy JastrzębskiZebrani dali wyraz swym uczuciom, zasiadając za stołem wigilijnym. Wokół tego stołu zasiadło ponad dwieście osób. Olbrzymia sala, piękne dekoracje podkreśliły wrażenie ponadczasowości tej chwili. Wspólne słuchanie tradycyjnych kolęd i potrawy wigilijne złączyły zebranych w jedną wspólnotę przepełnioną duchem przyjaźni. Atmosfera jest naprawdę rodzinna. Wszyscy od przedszkolaków, aż po dorosłych przeżywali pojawienie się Św. Mikołaja z prezentami. Powagi uroczystemu spotkaniu dodaje obecność księdza dziekana Lucjana Szczęśniaka, zastępcy komendanta Straży Miejskiej Pawła Szulca, Marka Kraussa znanego malarza i emerytowanych nauczycieli.

Przy wigilijnym stole / Fot. Jerzy JastrzębskiTrud, który wkładają co roku organizatorzy w przygotowanie spotkania wigilijnego opłacił się stokrotnie, wystarczyło popatrzeć na wzruszone twarze dorosłych i uśmiechy na ustach i w oczach dzieci. Wszyscy zebrani z opłatkiem w ręku, a w sercu z ogniem betlejemskim udali się do domów, aby tam kontynuować rozpoczęte w szkole dzieło.

Fundacja Promień Słońca aktywnie wsparła ideę spotkania. Nie tylko poprzez aktywny udział w przygotowaniach, ale też poprzez przygotowanie kiermaszu świątecznego na terenie szkoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.