Facebook Google+ Twitter

Z partii Palikota do SLD. 40 jasiów wędrowniczków Ruchu Palikota

Przed laty zaczęła się wędrówka ludów partyjnych do innych, lepszych partii. Były też słynne wędrówki wypędzonych z PiS i powracających z podkulonym ogonem. Teraz zdaje się być tendencja partyjnych wędrowniczków normą zwyczajową, a nawet swoistą modą.

Nie tak dawno Janusz Palikot brylował w mediach z podniesioną głową, świętując szczęście zwiększenia szeregów swojej partii, ludźmi z SLD. Pojawił się nawet w Ruchu Palikota znany świętokrzyski działacz Sojuszu Lewicy, któremu jak mówił - zbyt ciasno było i nie po drodze z tą partią, dlatego poszedł tam, gdzie pachnie nowoczesnym widzeniem problemów i prawdziwie lewicowym światem. Teraz koło zamachowe rzekomej lewicy Ruchu Palikota zaczyna się odwracać. 40 działaczy tej partii z regionu pomorskiego przechodzi do SLD. Marzec obrodził politycznym grzybobraniem w SLD. W regionie kaliskim około 40 działaczy Ruchu Palikota również zdecydowało o przejściu do partii Leszka Millera.

Prędzej czy później wyjdzie na jaw, jak bardzo lewicowy i ideowy, jest rzeczywiście twórca i założyciel Ruchu Palikota. Janusz Palikot zawsze był liberałem i konserwatystą. Czyżby nagle dostał olśnienia? Przestał wierzyć w Boga? Stał się ideowcem odwrotnym - wiernym dążeniom prawdziwej lewicy? Nie. Nie zmienił poglądów, ot tak sobie. Pokazał na co go stać, aby podkreślić wygórowane ambicje i umiejętność tworzenia nowego.

A że chciał przy okazji dopiec do żywego byłemu koledze Tuskowi, który zlekceważył jego zamiary i cele, toteż postanowił pokazać na co go stać i co potrafi. I pokazał. Ma swoją partię i jest w Sejmie. To jednak dla ludzi niezrzeszonych, zwłaszcza w partii lewicy, jest zupełnie obojętne. Tak jak zeszłoroczny śnieg. Także szef SLD Miller, który zjadł zęby w polityce, patrzy na ruchy i słowa Palikota z dużą dozą rezerwy. Podobnie traktuje zjawisko odchodzenia i przychodzenia do partii. Reaguje na to spokojnie, bez entuzjazmu.

Dr Jarosław Flis jest zdania, że nie ma żadnych gwarancji, że Ruch Palikota trwale zagości na scenie politycznej. Natomiast politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Politycznych PAN, prof. Kazimierz Kik uważa, że Ruch Palikota pełni obecnie rolę "tratwy ratunkowej" dla tych wszystkich, którzy nie znajdują swojego miejsca w PO czy SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No nie
  • No nie
  • 27.03.2012 21:41

No nie wiem co gorsze Palikot czy Miller - stary komuch !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palikot od początku był nieodpowiedzialny. Dlatego dziwię się przejmowaniu nieudaczników, skoro nie mieli na tyle intelektu dla rozpracowania sprawy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.