Facebook Google+ Twitter

Z partii Palikota do SLD. 40 jasiów wędrowniczków Ruchu Palikota

Przed laty zaczęła się wędrówka ludów partyjnych do innych, lepszych partii. Były też słynne wędrówki wypędzonych z PiS i powracających z podkulonym ogonem. Teraz zdaje się być tendencja partyjnych wędrowniczków normą zwyczajową, a nawet swoistą modą.

Nie tak dawno Janusz Palikot brylował w mediach z podniesioną głową, świętując szczęście zwiększenia szeregów swojej partii, ludźmi z SLD. Pojawił się nawet w Ruchu Palikota znany świętokrzyski działacz Sojuszu Lewicy, któremu jak mówił - zbyt ciasno było i nie po drodze z tą partią, dlatego poszedł tam, gdzie pachnie nowoczesnym widzeniem problemów i prawdziwie lewicowym światem. Teraz koło zamachowe rzekomej lewicy Ruchu Palikota zaczyna się odwracać. 40 działaczy tej partii z regionu pomorskiego przechodzi do SLD. Marzec obrodził politycznym grzybobraniem w SLD. W regionie kaliskim około 40 działaczy Ruchu Palikota również zdecydowało o przejściu do partii Leszka Millera.

Prędzej czy później wyjdzie na jaw, jak bardzo lewicowy i ideowy, jest rzeczywiście twórca i założyciel Ruchu Palikota. Janusz Palikot zawsze był liberałem i konserwatystą. Czyżby nagle dostał olśnienia? Przestał wierzyć w Boga? Stał się ideowcem odwrotnym - wiernym dążeniom prawdziwej lewicy? Nie. Nie zmienił poglądów, ot tak sobie. Pokazał na co go stać, aby podkreślić wygórowane ambicje i umiejętność tworzenia nowego.

A że chciał przy okazji dopiec do żywego byłemu koledze Tuskowi, który zlekceważył jego zamiary i cele, toteż postanowił pokazać na co go stać i co potrafi. I pokazał. Ma swoją partię i jest w Sejmie. To jednak dla ludzi niezrzeszonych, zwłaszcza w partii lewicy, jest zupełnie obojętne. Tak jak zeszłoroczny śnieg. Także szef SLD Miller, który zjadł zęby w polityce, patrzy na ruchy i słowa Palikota z dużą dozą rezerwy. Podobnie traktuje zjawisko odchodzenia i przychodzenia do partii. Reaguje na to spokojnie, bez entuzjazmu.

Dr Jarosław Flis jest zdania, że nie ma żadnych gwarancji, że Ruch Palikota trwale zagości na scenie politycznej. Natomiast politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Politycznych PAN, prof. Kazimierz Kik uważa, że Ruch Palikota pełni obecnie rolę "tratwy ratunkowej" dla tych wszystkich, którzy nie znajdują swojego miejsca w PO czy SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No nie
  • No nie
  • 27.03.2012 21:41

No nie wiem co gorsze Palikot czy Miller - stary komuch !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palikot od początku był nieodpowiedzialny. Dlatego dziwię się przejmowaniu nieudaczników, skoro nie mieli na tyle intelektu dla rozpracowania sprawy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.