Facebook Google+ Twitter

Z piłką po torze. odc. 3

Od lat pałam miłością do żużla. Na szczęście nie wymaga ta miłość monogamii. Śmiało więc romansuję z piłką nożną. Takich jak ja jest pewnie wielu. Inni zamieniliby tylko kolejność.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w dwóch wspaniałych dyscyplinach sportu.

Poniedziałek. Równo tydzień po tym, jak cały kraj nosił na rękach Tomasza Golloba za Drużynowy Puchar Świata na żużlu (jest kapitanem reprezentacji) w mediach pojawiła się nagonka na najlepszego polskiego żużlowca. Żona mu zarzuciła to czy tamto, a tzw. prasa bulwarowa podchwyciła temat. Podobno żony w trakcie rozwodów tak mają. Brukowce też.

Wtorek. Sierpniowe wtorki dla kibiców bywają nudne. I tak jeszcze będzie dopóki nie wystartuje Liga Mistrzów. A więc do września.

Środa. Grała reprezentacja Polski. Tęsknię za nudnym wtorkiem. Bo nie doceniam postępu. Polacy pokazali, że potrafią wyciągać wnioski i już nie dadzą sobie strzelić sześciu bramek. Dali strzelić trzy. Kamerunowi, który nigdy wcześniej nam bramki nie strzelił (my im zresztą też nie, ale w naszym przypadku dalej tak pozostało). Piłkarze Smudy przegrali z drużyną, która nie miała trenera. Wygląda na to, że aby wygrać, musielibyśmy zagrać z drużyną, która nie będzie miała piłkarzy.

Czwartek. Dowiedziałem się, że dzień wcześniej inna reprezentacja Polski w piłce nożnej, ta do lat 23, przegrała z Irlandią Północną na wyjeździe 0-2. W składzie naszych orłów znalazłem takie gwiazdy jak Dawid Janczyk, Adam Kokoszka, czy Piotr Ćwieląg. W składzie Irlandii Północnej nie znalazłem żadnej gwiazdy. Może właśnie dlatego z nami wygrali.

Tymczasem Maciej Janowski w Bydgoszczy zdobył srebrny kask na żużlu. To taka impreza, w której startują zawodnicy do lat 21. Wrocławianin przyjechał na zawody 15 minut przed ich rozpoczęciem, wygrał wszystkie pięć biegów i z kompletem punktów pojechał do domu. Czy 15 minut po zawodach? Tego nie wiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.