Facebook Google+ Twitter

Z pocztówką dookoła świata...

...czyli o niezwykłej idei, łączącej ludzi ze wszystkich zakątków Ziemi.

Pierwsze postcrossingowe pocztówki, przeze mnie otrzymane :) / Fot. Klaudyna GąsiorJest w internetowym świecie takie miejsce, które pozwala nam zaprzyjaźnić się z ludźmi z odległych krańców globu. Jest takie miejsce, które obala krzywdzące stereotypy. Jest takie miejsce, które potrafi odmienić życie... To miejsce to serwis Postcrossing.com. Dzięki niemu, na nowo można sobie przypomnieć to niezwykłe uczucie, kiedy znajdujemy w skrzynce stos kolorowych pocztówek. I to z najdalszych rejonów świata!

O idei
Celem postcrossingu jest łączenie ludzi na całym świecie za pomocą pocztówek, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, płci, wieku, rasy czy przekonań. Projekt ruszył w 2005 roku, a po niecałych trzech latach, Postcrosserzy wysłali milion pocztówek. Na chwilę obecną, liczba wysłanych kartek przekroczyła już 3,5 miliona!

Zasada jest prosta: wysyłamy kartkę, a kiedy dotrze ona do adresata, ktoś inny losuje nasz adres. Wtedy pozostaje nam już tylko wyczekiwanie na listonosza, z kartką-niespodzianką. Dlaczego niespodzianką? Ponieważ niemal do samego końca nie wiemy, kto jest jej nadawcą. To jedna z największych zalet postcrossingu, gwarantująca niezapomniany dreszczyk emocji.

Warto nadmienić, iż powyższa sytuacja dotyczy wyłącznie tzw. kartek oficjalnych. Na forum postcrossingu, można łączyć się w specjalne grupy tematyczne, brać udział w loteriach i tagach, które pozwalają nam na otrzymywanie kartek zgodnych z indywidualnymi upodobaniami i zainteresowaniami.

Nie tylko pocztówki...
Jeżeli oprócz pocztówek chcielibyśmy otrzymywać jeszcze inne "pamiątki" z odległych zakątków świata, znów z pomocą przyjdzie nam postcrossingowe forum. Różnorodność wymienianych tam przedmiotów jest ogromna! Herbata z Tajlandii? Czekolada z Belgii? A może skarpetki z Australii, kolczyki z Brazylii albo bilety autobusowe z Anglii? Tutaj nie ma ograniczeń - jeżeli tylko posiadamy coś, co zainteresuje drugą osobę, dostaniemy w zamian coś niezwykłego!
A może chodzi nam nie tylko o wymianę? Nie ma problemu! Szukamy korespondencyjnego przyjaciela? Potrzebujemy korepetycji z japońskiego, albo tajskiego? Proszę bardzo! Chętnych do pomocy nie brakuje. Wystarczy tylko dać sobie i innym szansę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Część użytkowników korzysta wyłącznie z translatora ;) To też jest jakieś wyjście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak , lecz ja nic a nic angielskiego... Co wtedy, klops...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam.
Postcrossing jest ciekawą sprawą.
Sam mam tam konto i co jakiś czas dostaję kartkę od kogoś z najdalszych zakątków świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.