Facebook Google+ Twitter

Z podwórka na stadion. Emocje przed nami, emocje za nami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-25 15:18

Młodzi piłkarze zmierzyli się ze sobą w łódzkim finale wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się 19 maja w Łasku. Jak zwykle najmłodsi zawodnicy dostarczyli wielu piłkarskich emocji, gdyż o wygraną nie było łatwo.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. TymbarkNic w tym dziwnego, gdyż główna nagroda w Turnieju jest w tym roku wyjątkowo kusząca – w Wielkim Finale drużyny zagrają o Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt. W wojewódzkich rozgrywkach największego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do lat 10 w całym kraju walczą tysiące innych dzieci – do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 26 tysięcy młodych zawodników.

Wczorajszy dzień był wypełniony sportowymi emocjami. Zmierzyło się ze sobą ponad 300 dzieci, reprezentujących 25 drużyn z całego województwa łódzkiego. Zespoły biorące udział w finale wojewódzkim zostały wyłonione w eliminacjach gminnych
i powiatowych. W województwie łódzkim do Turnieju zgłosiło się ponad 1,2 tysiąca dzieci, a w całym kraju było ich ponad 26 tysięcy, wyłonienie najlepszych drużyn było więc trudne.

O końcowym zwycięstwie wśród drużyn chłopców zdecydował mecz pomiędzy drużynami SP nr 19 Łódź i MULKS Łask. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 drużyny z Łodzi i to ona będzie reprezentować chłopców z województwa łódzkiego w dalszych etapach rozgrywek.

Wśród dziewczynek najlepsze okazały się zawodniczki z zespołu UKS Warta Gidle, które w drodze do pierwszego miejsca wysoko 7:0 wygrały mecz z drużyną SP Skaratki. Zawodniczki z UKS Warta Gidle również przechodzą do dalszego etapu Turnieju.

Na meczu obecni byli nie tylko rodzice małych sportowców, ale i wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Maciej Bukowiecki, burmistrz Łaska Gabriel Szkudlarek oraz starosta powiatu łaskiego Cezary Gabryjączyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.