Facebook Google+ Twitter

Z podwórka na Wembley

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-07 15:42

Już 10 października zwycięzcy VIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, drużyna chłopców z województwa zachodniopomorskiego oraz dziewczynek z województwa śląskiego, wyruszą na spotkanie z piłkarską legendą.

materiały prasowe / Fot. materiały prasoweTo właśnie Ci mali zawodnicy wygrali Wielki Finał w Krakowie, w nagrodę otrzymując Puchar Tymbarku oraz możliwość wyjazdu na stadion Wembley. Okazali się najlepsi spośród 23 tys. dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju.

Na spotkanie z piłkarską legendą

Na Wembley mali piłkarze obejrzą mecz eliminacyjny do 2010 w RPA, między pełną wielkich gwiazd reprezentacją Anglii i drużyną narodową Kazachstanu. „Myślę, że każdy Polak kojarzy stadion Wembley z sukcesem Orłów Górskiego w 1973 r. Wyjeżdżając do Anglii na ten stadion opowiem dzieciom związaną z nim historię. Jedziemy na Wembley 35 lat po tym sukcesie, a więc jest to też taki symboliczny wyjazd, który skłania do wspomnień o tamtym meczu.” – mówi Bogusław Maciejewski, trener drużyny dziewczynek z województwa śląskiego.

Anglia – Polska 35 lat później

Emocje po Wielkim Finale jeszcze nie opadły, a przed zwycięzcami kolejna piłkarska przygoda. Zawodnicy zwycięskich drużyn zagrają towarzyskie spotkania ze swoimi angielskimi rówieśnikami. Jak ich szansę w tej konfrontacji oceniają trenerzy obu drużyn? Bogusław Maciejewski, twierdzi: „Jest to spotkanie towarzyskie. Tak też będziemy je traktować.
Znając dziewczyny, myślę, że powalczą o zwycięstwo, bo hart ducha pokazały w całym Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Powtórka historycznego remisu z 1973 roku też byłaby naszym sukcesem”. Marcin Łazowski, trener drużyny chłopców z województwa zachodniopomorskiego, dodaje: „Jesteśmy bardzo ciekawi poziomu tamtych zawodników. Bardzo mocno wierzymy jednak w to, że uda nam się wygrać. Na pewno będą nas tam czekać wielkie atrakcje, na które bardzo liczymy”.

Na spotkanie z Big Benem

Wśród licznych niespodzianek przygotowanych przez organizatorów, na pewno nie zabraknie czasu na zwiedzanie Londynu. Mali Piłkarze będą mieli okazję podziwiać największe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii. Zobaczą m.in. Buckingham Palace, Park św. Jakuba, Westminster Pier, London Eye, Lambeth Palace, Downing Street. Przemaszerują ponadto wzdłuż Trafalgar Square i poznają londyńskiego Big Bena. Jak przygotowują się mali zawodnicy do wyjazdu? „Chodzę trzy razy w tygodniu na treningi do szkoły z naszym trenerem. Dodatkowo gram w piłkę nożną z tatą na boisku. No i już pakuję walizkę na wyjazd do Londynu” – mówi, Stefania Wodarz, najmłodsza uczestniczka wyjazdu na Wembley, zawodniczka drużyny z województwa śląskiego. Za małych piłkarzy trzymamy mocno kciuki i życzymy im przeżycia wspaniałej piłkarskiej przygody.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym turnieju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.