Facebook Google+ Twitter

Z policją da się wygrać! Sportowcy odzyskają broń?

W poprzednich artykułach wiele pisałem o patologiach polskiego prawa. Aż zauważyłem, że często ludzie czytając tekst mówią "to jest chory kraj, tego się nie zmieni". A to nieprawda. Są ludzie, którzy już dużo w temacie broni zmienili na plus.

Zdjęcie z pikniku strzeleckiego organizowanego przez Kwidzinski Klubu Strzelecki VIS / Fot. Dariusz SzymaszekW ostatnich artykułach pisałem, jak bardzo absurdalne, emocjonalne i oderwane od rzeczywistości jest podejście naszych władz do broni na tle zarówno świata jak i historii. Ale czy nie da się nic z tym zrobić? Wręcz przeciwnie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat w Polskim prawie nastąpiło istne trzęsienie ziemi. I to na korzyść miłośników broni.

Po pierwsze, dziś już każdy z nas może posiadać nie tylko wiatrówki, ale i w pełni funkcjonalne repliki broni czarnoprochowej (wraz z prochem, kulami i kapiszonami).

Zdjęcie z pikniku strzeleckiego organizowanego przez Kwidzinski Klubu Strzelecki VIS / Fot. KKSVISPo drugie, ziściło się najbardziej oklepane powiedzenie speców od marketingu. Gdy wszyscy mówią, że się nie da, znajduje się ktoś kto o tym nie wie i właśnie to robi. W tym przypadku był to Jarosław Lewandowski, redaktor naczelny miesięcznika "Strzał" i prezes "Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce", wspierany przez działaczy świeżo powstałego Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni (w skrócie ROMB), którego zresztą był współzałożycielem. A dokonali oni prawdziwej rewolucji.

Zdjęcie z pikniku strzeleckiego organizowanego przez Kwidzinski Klubu Strzelecki VIS / Fot. KKSVISJeszcze trzy lata temu prośba o pozwolenie na broń sportową mogła być po prostu odrzucona. Często instruktorzy i sędziowie strzeleccy dowiadywali się na policji, że zbyt rzadko startują w zawodach, lub ich wyniki są zbyt słabe (jak startować, gdy się sędziuje?).

W ich obronie nie stanął zastygły beton Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Nie zrobił tego również opanowany przez wojskowych emerytów LOK. Zrobił to właśnie pan Lewandowski wspierany przez ROMBowskich zapaleńców. Udało im się przekonać posłów pracujących nad nowelizacją Ustawy o Broni i Amunicji, że obecny system jest patologiczny, a propozycja nowelizacji wysunięta przez środowiska policyjne tylko te patologie pogłębia. I właśnie dzięki nim, dziś każdy, kto spełnia wymienione w ustawie wymogi po prostu pozwolenie na broń ma dostać i koniec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

bolo055
  • bolo055
  • 26.06.2012 00:00

22lata posiadałem bezterminowe pozwolenie na broń krótka do ochrony osobistej. Pół roku temu jakiś "MĄDRY" wymyślał aby posiadacze broni poddali się badaniom lekarskim i psychotechnicznym.Badania te kosztują około 300 złotych. Nie dostarczenie takich badań wiąże się z cofnięciem posiadanego pozwolenia i odebraniem broni kupionej za własne pieniądze celem jej złomowania. \ TO CHORE \ Ten kto te badania wymyślał i wprowadził powinien iść sam się przebadać i to przez psychiatrę ,gdyż siedząc w biurze, aby nie stracić ciepłej posadki wymyśla bzdurne ustawy za które zwykły" Kowalski" musi słono płacić. Tak są w naszym kraju traktowani uczciwi ludzie.Płacą za głupoty urzędasów. To hańba i chamstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
O.K
  • O.K
  • 10.03.2012 19:50

Tylko wytłuszczony wstęp do treści zasadniczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
R.W.
  • R.W.
  • 09.03.2012 22:19

Rozumiem, że ktoś z administracji tak dobrze to "poprawił", że wyszły dwie strony tego samego tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.