Facebook Google+ Twitter

Z pomocą dla Czarnych Jasło. Mecz na rzecz klubu już 23 lutego

Kryzys, który dopadł III-ligowy klub sportowy JKS Czarni 1910 Jasło, nie pozwala na jego prawidłowe funkcjonowanie. Kurek z pieniędzmi, obiecywanymi przez burmistrza w kampanii wyborczej, zakręcił właśnie Urząd Miasta Jasła.

JKS Czarni 1910 Jasło / Fot. KlubOdkąd władzę w mieście Jaśle objął burmistrz Andrzej Czernecki, zaczęły się problemy Klubu Sportowego Czarni Jasło. Brakowało funduszy na podstawowe czynności, niezbędne do funkcjonowania zespołu w III lidze. Koszty utrzymania drużyny na tym szczeblu rozgrywek, to obecnie duża zapora dla jaślan.

Rada Miasta znacznie okroiła finanse, które miały spływać do kasy klubu. Spowodowane było to cięciami w budżecie miasta, gdyż nie grzeszący brawurą burmistrz wraz z Radą Miasta podjęli taką decyzję ze względu na trudną sytuację finansową miasta. Spotkało się to z niezadowoleniem kibiców, którzy po jednym z ligowych meczów przeszli korowodem pod Urząd Miasta, by tam wykrzyczeć swoje rozczarowanie. W grudniu 2012 r. wolną rękę otrzymało siedmiu zawodników, których klub nie był w stanie utrzymać finansowo.

W związku z trudną sytuacją w klubie z Jasła, jego ratowania podjęła się I-ligowa Sandecja Nowy Sącz - zaprzyjaźniona z JKS-em. W sobotę 23 lutego br. na stadionie przy ul. Śniadeckich 15 w Jaśle dojdzie do sparingowego spotkania obydwu drużyn. Dochód z biletów i licytacji przekazany zostanie do kasy klubu. Informacja o tym spotkaniu rozchodzi się z dnia na dzień do coraz szerszej grupy osób.Warto nadmienić, że do licytacji przeznaczono m.in. koszulki: Legii Warszawa, Zagłębia Lubin, Floty Świnoujście, Vive Targi Kielce, Cracovii Kraków oraz samego Realu Madryt z podpisami zawodników! Wciąż dochodzą nowe gadżety! Dla jaślan to może być zbawienny happening, który podładuje świecącą pustkami kasę klubu.

Patronat medialny objął portal SportoweFakty.pl.

Dlatego serdecznie zapraszamy na stadion Czarnych do Jasła w dn. 23 lutego na godzinę 13.00. Wesprzyjmy ponad 100-letnią tradycję piłkarską!

Więcej również w artykule Anny Domowicz Możemy uratować klub! Charytatywny Mecz Przyjaźni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Całkowicie popieram inicjatywę, polecam również mój artykuł o tej tematyce:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.