Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4551 miejsce

Z "Poradnikiem dla Babci i Dziadka" wejdź w świat najmłodszych

Najpiękniejszy prezent, jaki dziadkowie mogą dać swoim wnukom, to wspólnie spędzony czas! "Poradnik dla babci i dziadka" Elizabeth La Ban et consortes, to zbiór informacji, które krok po kroku wprowadzają dziadków w zapomniany już przez nich świat malucha.

Książka wydana przez oficynę Wandy Stompór "Pestka". / Fot. Stefania Najsarek.Rodzicielstwo na ogół dotyczy osób młodych, często na progu kariery zawodowej. Imperatyw utrzymania pracy, zmusza do zwiększonego wysiłku, doskonalenia kwalifikacji, a te, trudno pogodzić z obowiązkami opiekuńczymi i wychowawczymi nad potomstwem. Tu w sukurs przychodzi sprawdzona „instytucja” - babcia. Jak głosi obiegowa opinia, dziadkowie bardziej kochają wnuczęta, niż kiedyś ich rodziców.

Opinię tę, w Poradniku dla Babci i Dziadka podtrzymują jego autorzy Elizabeth La Ban et consortes.

Wydawca i tłumacz Poradnika - Wanda Stompór. / Fot. Stefania Najsarek.Pozycją tą, w tłumaczeniu i opracowaniu redakcyjnym Wandy Stompór oficyna wydawnicza Pestka w lutym tego roku zainaugurowała swoją działalność.

Piękna grafika, ciekawa kolorystyka, wesołe ilustracje oraz wyraźnie zaznaczone ważniejsze akapity, to oprócz interesującej treści, niewątpliwe atuty tej książki.

Zawartość merytoryczna Poradnika, zasadniczo różni się od tego typu pozycji wydawniczych, bowiem z wielkim pietyzmem usystematyzowane informacje, krok po kroku wprowadzają dziadków w zapomniany już przez nich świat malucha. Znajdą tu praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji niemowlęcia, jak również sposoby nawiązania z nim kontaktu uczuciowego.

Autorzy prowadzą dziadków przez kolejne fazy rozwoju dziecka, podpowiadają metody postępowania w sytuacjach stresogennych, także w relacjach z rodzicami. Próbują też odpowiedzieć na niektóre, zaskakujące dorosłych, dziecięce pytania, np.: czy dżdżownice mają krew?

Poradnik zawiera mnóstwo propozycji gier, zabaw i innych zajęć o charakterze wychowawczym,
kreujących osobowość małego człowieka, przygotowujących go do życia w rodzinie i społeczeństwie.

Wydawnictwo zachęca do zapoznania się z treścią Poradnika tymi słowy: Wierszyki, zabawy w wannie, podwórkowa olimpiada, biwakowanie na (nie)wielkiej przestrzeni, sposoby na przetrwanie podróży samochodem, poszukiwania czterolistnej koniczynki, ogród wróżek, polana skrzatów, przepisy na ciastka, założenie rodzinnej gazety, własny tort lodowy, koralikowe ludziki, dzień w zoo, podróż w czasie, wycieczka autobusem lub pociągiem i wiele, wiele innych pomysłów na wspaniałe zabawy z wnukami!

Autorzy przekonują, że wspólne zabawy, zajęcia domowe, wycieczki, to nie tylko przyjemność bycia z sobą w danej chwili. Przede wszystkim, służy to zadzierzgnięciu międzypokoleniowych więzi emocjonalnych, a także wspomaga rozwój intelektualny dziecka.

Poradnik dla Babci i Dziadka spotkał się z uznaniem recenzentów profesorów psychologii Krystyny Drat-Ruszczak oraz Aliny Kolańczyk i jest przez obie panie gorąco polecany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

I tutaj Krystyna postawiła celne spostrzeżenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to jeszcze jedno potwierdzenie tego, że uczymy się do końca...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgosia Czerwińska
  • Małgosia Czerwińska
  • 20.03.2011 21:37

Nie jestem jeszcze babcią, choć mam nadzieję wkrótce nią zostać. Jestem natomiast ciocią-babcią i kiedy pierwsze małe dziecko pojawiło się w najbliższej rodzinie po około 20 latach okazało się, że nie tylko wiele rozwiązań uleciało mi z głowy, to jeszcze świat poszedł na przód i kolejne pokolenie inaczej chce postępować ze swoimi dziećmi. Zdanie „Pamiętaj: Wychowałaś swoje dzieci; pozwól im wychowywać swoje!” bardzo zapadło mi w serce. Myślę też, iż poradnik może być dobrym prezentem nie tylko dla babci i dziadka - także dla cioć i wujków, którzy maja ochotę mieć prawdziwie dobry kontakt z dziećmi w rodzinie. To ciepła książeczka - zachęcam do przeczytania z otwartością i bez zgubnej pewności, że wie się już wszystko i to w dodatku najlepiej. Przy okazji - uważam siebie za normalną osobę idąca z duchem czasu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądra babcia nie potrzebuje poradnika, ale z drugiej strony mądry poradnik jeszcze nikomu nie zaszkodził :) Poradnik może być lekturą niekoniecznie dla babci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Normalni ludzie idący z "duchem czasu" nie potrzebują poradników. Nie będą wracać z wnukami do świata dzieciństwa chyba, że cierpią na demencję i sami potrzebują świata infantylnego.
Jak się żyje "tu i teraz " to się wie co jest "cool" i wnuki to cenią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wprowadzaja w zapomniany pzez nich swiat malucha" - zapomiany, i dobrze. Bo
dziadkowie dysponują wprawdzie nieprzebranymi zasobami miłosci i cierpliwości, ale metody ich wychowawcze nie zawsze na tym zyskują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzień Matki już w maju, a zatem jest co kupić na prezent Mamie-która Babcią będzie lub już jest ...
Może ktoś napisze z autopsji czy te rady z poradnika działają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.