Facebook Google+ Twitter

Z powodu muchy do szpitala

Jest ona wielkości dwóch do trzech milimetrów, ale gdy ukłuje to już trzeba szukać ratunku w klinice. W Anglii nazywa się ją również jako "czarną" lub "super muchą".

Nie jest niczym dziwnym, że latem często kłują nas owady. Zwykle dotknięte miejsce swędzi, ale po paru dniach już wszystko jest w porządku. Jednakże w Anglii ataki muchy "Blandford" przyczyniają się w dużej liczbie do pobytu w szpitalu.

Jak podało Yahoo! Nachrichten, jest ona wielkości dwóch do trzech milimetrów, ale gdy ukłuje to już trzeba szukać ratunku w klinice. W Anglii nazywa się ją również jako "czarną" lub "super muchą". Ten insekt występuje właściwie jedynie na południu Anglii w pobliżu wody. Jednak widocznie tego lata poszerzył swoją przestrzeń życiową. Tak relacjonuje brytyjski „Daily Mail“ na prośbę ekspertów ochrony przyrody.

Coraz więcej mieszkańców również większych miast Anglii skarżyło się w ubiegłym tygodniu na ukąszenia tego napastliwego owada. Ogólny wzrost ukłuć przez te insekty związany jest z panująca pogodą, ciepłym i wilgotnym powietrzem. W takich warunkach klimatycznych również moskity, komary i gzy rozmnażają się szybciej.

Podobnie jak większość insektów wabione są one przez ciepłą ludzką krew. O ile jednak zwykły owad pozostawia jedynie drobny ślad na skórze, to ukłucie "czarnej muchy" prowadzi do infekcji. Chorzy cierpią przy tym często na dotkliwe bóle.

Wiele osób trafiło do szpitalu, wśród nich znajduje się piosenkarka Molly King i golfista Ian Poulter. " Mamy bardzo dużo pacjentów, którzy cierpią z powodu ukąszenia przez insekty powiedziała Donna Laws-Capman z Timber Hill Health Centre in Norwich dla „Daily Mail“. "Wiele z ukłuć jest zainfekowana."

Lekarze uważają, że wzrost ukąszeń przez owady związany jest z częstym przebywaniem ludzi poza domem w czasie letnich miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jacenty takiego kotka to tylko pozazdrościć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój kotek zjada wszystkie muchy i mam z głowy problem ))) ...tekst mucha nie siada 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joasiu, kto je lubi? Najgorsze, że te "paskudztwa" potrafią się dobrze przystosować.
Pamiętam, jak czytałam kiedyś o dziewczynce, która jako jedyna uratowała się z samolotu, który spadł na dżunglę. Przeżyła w niej tylko dlatego, bo wiedziała, że najbardziej musi się chronić przed tymi maleńkimi acz najgroźniejszymi zwierzątkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2010 09:41

Jak ja nie lubię wszelkich robali.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i Yahoo straszy!!! Jeszcze jeden powód by się bać...Bójmy się muchy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Ryszardze, wiele robi się bez zastanowienia. Dotyczy zarówno zwykłych ludzi, którzy bezmyślnie zaśmiecają środowisko, ale również właścicieli koncernów goniących za maksymalnym zyskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe spostrzeżenia. Zmiany klimatu i mikroklimatu powodują ludzie. Jak tak dalej pójdzie, to zachwianie równowagi w przyrodzie zagrozi i nam. Zbyt wiele chcemy zmienić, bez zastanawiania się jakie zmiany możemy spowodować lub sprowokować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.