Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22641 miejsce

Z powodu upałów wprowadzono ograniczenia w dostawach prądu

W poniedziałek, 10 sierpnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne wprowadziły pierwsze ograniczenia w dostawach prądu. Wszystkiemu winne są upały. PSE apelują także o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych.

Fot. ilustracyjna / Fot. źródło: wikipedia.pl, licencja CC 3.0Polskie Sieci Elektroenergetyczne od kilku dni informują, że nieustające upały stanowią poważne zagrożenie dla pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. W związku z tym operator zdecydował się na wprowadzenie dla wszystkich dużych zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju ograniczeń w dostawie energii elektrycznej.

Jak czytamy na oficjalnej stronie PSE, na chwilę obecną ograniczenia obowiązywać będą w dniu dzisiejszym. Do godz. 17.00 obowiązywać będzie 20 stopień zasilania, a więc zakłady będą mogły pobierać tylko minimum mocy, która nie spowoduje uszkodzeń technologicznych, a ludziom zapewni bezpieczeństwo pracy. Od godz. 17.00 do godz. 22.00 obowiązywać będzie 19 stopień zasilania. Od godz. 22.00 do jutra, do godz. 10.00 obowiązywać będzie 11 stopień zasilania. W tym czasie odbiorcy będą mogli pobierać energię określoną w planie poboru. Ograniczenia w dostawach prądu nie dotyczą szpitali.

O ograniczeniach w dostawach energii elektrycznej PSE powiadomiły Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz Ministerstwo Gospodarki. W południe odbyło się w tej sprawie zebranie sztabu kryzysowego z premier Ewą Kopacz. Na godzinę 14.00 Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapowiedziały w swojej siedzibie konferencję prasową, w której weźmie udział m.in. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Niestety, prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. Meteorolodzy wskazują, że tak wysokie temperatury utrzymają się minimum do końca tygodnia. Choć na chwilę obecną nie ma zagrożenia wprowadzenia ograniczenia dostaw prądu do gospodarstw domowych, to PSE apelują, aby w godzinach od 11.00 do 15.00 ograniczyć do minimum zużycie prądu i nie używać w tym czasie pralek, zmywarek czy klimatyzacji.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kilka lat temu brano pod uwagę lokalizację elektrowni atomowej w miejscach gdzie brak jest większych rzek czy zbiorników wodnych, takich jak Nowe Miasto pod Płońskiem czy Klempicz. Na seminarium zorganizowanym przez Uniwersytet Warszawski w sprawie budowy elektrowni atomowych zadałem pytanie :czy nie ma obawy braku wody do bezpiecznej pracy bloków atomowych w miejscach, gdzie występuje jej deficyt. Zebrani na wykładzie atomiści odpowiedzieli chórem ;dzięki rozwojowi techniki i technologii obecnie buduje się elektrownie atomowe nawet na pustyni. Kilka miesięcy później z powodu braku wody do chłodzenia ,stopił się rdzeń reaktora w Fukushimie.
Dziś konwencjonalne elektrownie nie mogą produkować prądu z powodu braku wody , strach pomyśleć co by było, gdyby w Polsce wybudowano elektrownie atomową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.