Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31005 miejsce

Z prezesem na Jasną Górę, czyli pielgrzymka pracowników ZUS

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-09-07 07:40

W niedzielę 12 września, pracownicy ZUS z całej Polski pojadą do Częstochowy na Jasną Górę. Jadą w ramach pielgrzymki, jak informuje Tok FM, finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Czyj to był pomysł? Tu zdania są podzielone.

 / Fot. źródło: Wikipedia.plZwiązkowcy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych twierdzą, że ten wyjazd został zorganizowany na zaproszenie prezesa. - Propozycja była ze strony pracodawcy. Myśmy wyrazili na to zgodę. Wszystko było uzgadniane z organizacjami związkowymi - potwierdziła w rozmowie z Tok FM Beata Wójcik, prezes Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

Biuro prasowe ZUS zaprzecza. - Zaproszenie nie wyszło od pana prezesa. To inicjatywa samych pracowników - mówi Jacek Dziekan z Biura prasowego. - Zawiązali komitet organizacyjny i zaprosili do wyjazdu na pielgrzymkę prezesa ZUS - dodaje.

- Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem - mówi jeden ze związkowców w rozmowie z Tok FM. - Ten komitet organizacyjny został powołany właśnie przez niego.

Z listu czytelnika Polityki, jaki dziennikarka audycji EKG, Joanna Solska odczytała na antenie wynika, że aby przewieźć pracowników na Jasną Górę zostanie wynajętych 80 autobusów w całej Polsce.

- Grono osób wybierających się na pielgrzymkę jest duże, dlatego zabiegamy także o to, by pojechał na nią prezes ZUS - mówi Irena Tetlak, jedna z organizatorek wyjazdu do Częstochowy. - Pielgrzymka finansowana jest z pieniędzy z funduszu socjalnego - dodaje Jacek Dziekan.

Prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk nie chciał komentować sprawy. Tok FM dowiedziało się, że prezes wybiera się na pielgrzymkę razem z 3,5 tys. pracowników ZUS z całej Polski, pomieszczonymi w 80 autokarach.

Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, odpowiadając kilka dni temu na pytania dziennikarzy, dotyczące Marka Migalskiego, odbijał piłeczkę, mówiąc, że "ZUS nie ma pieniędzy na wypłaty emerytur i rent. Zaciąga kredyty. To jest prawdziwy problem i tym niech się zajmą media". Na szczęście, fundusz socjalny nie wchodzi w pulę pieniędzy, z których wypłacane są świadczenia, bo inaczej mielibyśmy potężną aferę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

normalny
 • normalny
 • 09.03.2012 23:06

pielgrzymka z funduszu socjalnego ??Jaja !....Zapewne w ramach urlopu !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt
 • emeryt
 • 09.03.2012 16:27

Pasi brzuchy,złodzieje ,szubrawcy za nasze składki jadą przypodobać się czarnuchom a dla emerytów nie ma pieniędzy.Wont szubrawcy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miecia
 • Miecia
 • 14.09.2010 22:39

Uczestniczyłam w pielgrzymce na Jasną Górę i nikt mnie nie przymuszał żebym jechała. Pojechałam z własnej woli ,nie widziałam alkoholu. Myślę, że jak ktoś wypisuje takie bzdury jak podpisany Ja obywatel to pewnie by tak postąpił i te aluzje pisze pod swoim adresem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja
 • Alicja
 • 14.09.2010 22:39

Ja też uczestniczyłam w pielgrzymce i cieszę się,że pojechałam..Żadnego alkoholu nie piliśmy,w drodze śpiewaliśmy pieśni religijne z zaprzyjaźnionym księdzem,który nam towarzyszył.
Wyjazd był opłacony z funduszu socjalnego,kanapki i napój z własnej kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszek1967
 • leszek1967
 • 14.09.2010 10:44

Pracuje w ZUS-ie 24 lata byłem na pielgrzymce z wlasnej nie przymuszonej woli alkoholu w nie widzialem - zapłaciłem za nią z własnej kieszeni + dopłata z socjalnego - a co u Was nie ma FS czy pielgrzymek ?
Nie wiem co i komu zazdrościcie ....
Eh..........ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mateusz
 • mateusz
 • 12.09.2010 23:33

hehe popieram korę 26 obywatel to chyba nigdzie nie pracuje i dlatego takie glupoty plecie. Olac obywatela

Komentarz został ukrytyrozwiń
kora26
 • kora26
 • 12.09.2010 23:30

obywatel nie mierz wszytkich swoja miarą. I jak smiesz nazywać sie obywatelem jak ty taki głupi jestes.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
 • Ja Obywatel
 • 07.09.2010 08:17

Pielgrzymka dofinansowana i to z Prezesem na czele jest nie pielgrzymką ale obowiązkiem pracowniczym. Nikt nie chce być parszywą owcą w zespole. Takie postępowanie wyrządza duże szkody religii. Pielgrzymka zmienia się w wycieczkę zakładową - ciekawe ile alkoholu wypiją;.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.