Facebook Google+ Twitter

Z prof. Jerzym Cieślikiem w świat przedsiębiorczości

Warszawscy przedstawiciele TechnoPortu, który działa przy Parku Technologicznym podpisali porozumienie o współpracy z prof. Jerzym Cieślikiem, który jest założycielem programu „Przedsiębiorczość dla ambitnych”.

Screen ze strony www.cieslik.edu.pl. / Fot. "Przedsięborczość dla ambitnych".Porozumienie zakłada m.in. współpracę przy realizacji wspólnych projektów i działań na rzecz rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości.

- Przedsiębiorczość dla ambitnych to program edukacyjno-doradczy, który uruchomiłem po 14-letniej, fascynującej przygodzie z własnym biznesem. Ma on na celu wspieranie ludzi młodych i wykształconych w uruchamianiu dynamicznych i innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych - napisał na swojej stronie internetowej prof. Cieślik.

Cele programu to przygotowanie studentów i kadry akademickiej do uruchomienia przedsięwzięć biznesowych oraz promocja dynamicznej przedsiębiorczości jako opcji kariery zawodowej dla absolwentów szkół wyższych.

Przedsiębiorczość dla ambitnych jako główne zadanie stawia sobie pomoc w prowadzeniu własnego biznesu, a także pomoc tym, którzy nie wiedzą jeszcze na jego temat wystarczająco dużo. By trafić do większej liczy odbiorców wydano w 2006 r. nowoczesny podręcznik - „Jak uruchomić własny biznes”. Co znajduje się w podręczniku oraz o możliwościach zakupu czytaj tutaj

O popularności programu prof. Cieślika świadczy fakt, iż na jego platformie działają cztery specjalistyczne programy:

Wsparcie Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej
W ramach przedsięwzięcia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego realizuje projekt polegający na udzieleniu wszechstronnej pomocy wykładowcom, którzy prowadzą bądź zamierzają prowadzić zajęcia dydaktyczne ze studentami w zakresie szeroko rozumianej przedsiębiorczości innowacyjnej.

Program Innowator
Program realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, wspierający transfer osiągnięć naukowych do praktyki gospodarczej. Moduł szkoleniowo-doradczy tego programu ma na celu zaznajomienie naukowców z zasadami działalności biznesowej oraz wsparcie doradcze w przygotowaniu innowacyjnych projektów na wczesnym etapie komercjalizacji.

Jak uruchomić własny biznes – program szkoleniowo doradczy dla studentów
Program ten jest realizowany w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego (ZPORR), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu strukturalnego oraz Budżetu Państwa. Celem Programu jest przeszkolenie 120 studentów z uczelni wyższych Województwa Mazowieckiego a następnie zapewnienie im wsparcia doradczego i finansowego w procesie uruchomienia własnego biznesu.

Blok własna firma Akademii Przedsiębiorczości 3
Program organizowany przez Forum Młodych PKPP Lewiatan. To cykl wykładów i warsztatów dotyczących zakładania własnej firmy. Prowadzony przez profesjonalne firmy konsultingowe, banki, ludzi biznesu. Skierowany do każdego do 30 roku życia zainteresowanego własną działalnością gospodarczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.