Facebook Google+ Twitter

Z przewodnikiem audio w królestwie Izraela Poznańskiego

Już niedługo uroki fabrycznej Łodzi będzie można podziwiać z pomocą audioprzewodnika. Opracowane są już dwie trasy turystyczne, przygotowywana jest kolejna.

Prezydent Łodzi- Jerzy Kropiwnicki / Fot. www.um.lodz.plJak poinformowała nas Emilia Cynkowska z Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa łódzkiego audioguidy są już gotowe i w niedługim czasie będzie można z nich skorzystać. Do Łodzi przybywa wielu turystów indywidualnych, którzy w poszukiwaniu informacji o mieście pytają się o ulotki w Biurze Informacji. To głównie dla nich Łódź szykuje audioprzewodniki. Urządzenia przeznaczone są dla osób, które wolą indywidualne zwiedzanie.

Audioprzewodnik to niewielkie urządzenie dźwiękowe z opisem trasy turystycznej. Jednocześnie mogą korzystać z niego dwie osoby. Takiego sprzętu używa się już chociażby w Bazylice św. Piotra w Watykanie, czy National Gallery w Londynie. W Polsce szlaki przetarł Kraków, Łódź ma być kolejna.

Nadzór nad częścią merytoryczną należy do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, natomiast autorem szlaków jest łódzki przewodnik Piotr Machlański. Przewodniki będą dostępne w trzech wersjach językowych - polskim, angielskim i niemieckim.

Początkowo dostępne będą dwie trasy - "Piotrkowska. Salon Łodzi" oraz "Manufaktura. W królestwie Izraela Poznańskiego." Na 2009 r. zapowiedziano trzeci szlak- "Śladami łódzkich Żydów." Do elektronicznego przewodnika dołączona będzie mapka z omawianymi miejscami. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem zaczyna się od wysłuchania krótkiej historii miasta. Wycieczkę można zacząć z dowolnego miejsca. Każdy z punktów stanowi osobną całość.

- Pomysł jest naprawdę w porządku. Powinno być dużo tych audioprzewodników, by wiele osób mogło z nich skorzystać - powiedziała Paulina Bryszewska, łódzka studentka. - Dobrze by było gdyby stworzono więcej tras, bo w Łodzi jest wiele pięknych miejsc, o których nie wiedzą sami mieszkańcy. Cieszę się, że coś się dzieje, bo w końcu Łódź ubiega się o miano europejskiej stolicy kultury 2016!.Audioprzewodnik / Fot. www.um.lodz.pl

Urządzenia będzie można wypożyczać w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87, na Sienkiewicza 67 oraz w Muzeum Fabryki w Manufakturze. Koszt oprowadzenia po Łodzi przez audioguide to 15 zł. Zalety nowego sprzętu w Łodzi zachwalał prezydent miasta, Jerzy Kropiwnicki: - Takie rozwiązanie techniczne jest coraz częściej spotykane w obiektach muzealnych i miastach na całym świecie. Zapewnia ono dużą swobodę i elastyczność zwiedzania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.