Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19264 miejsce

Z Radomia do Gdańska na rowerze. Sławomir Adamczyk zbiera pieniądze na leczenie małej Alicji

W poniedziałek 15 września z Radomia w podróż do Gdańska wyruszy Sławomir Adamczyk - ojciec niewidomej, dwuletniej Alicji, który w ten sposób chce nagłośnić zbiórkę pieniędzy na kosztowną operację swojej córki w Indiach.

 / Fot. Materiał prasowy"15 września wyruszam w podróż rowerem z Radomia do Gdańska by jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że dwuletnia Alicja potrzebuje pomocy – mówi Sławomir Adamczyk. – Gdańsk wybrałem jako cel podróży, ponieważ jest to duże, piękne miasto mieszczące się na krańcu naszego kraju, w którym mam nadzieję znajdą się ludzie zainteresowani historią małej niewidomej Alicji i będą chcieli pomóc jej zobaczyć ten piękny świat na własne oczy".

Alicja, której chce pomóc pan Sławomir urodziła się 23 sierpnia 2012 roku w Radomiu. Nie widzi od urodzenia, cierpi na nierozwinięty nerw tarcz wzrokowych. Jedyną szansą na to, by mogła cokolwiek zobaczyć, jest bardzo kosztowny zabieg w klinice w New Delhi w Indiach, którego koszt to blisko 100 tys. złotych.

"Szukaliśmy różnych sposobów pomocy, znaleźliśmy tylko jeden: leczenie komórkami macierzystymi" – mówi Patrycja Adamczyk, mama Alicji. I dodaje "W Polsce jest możliwe leczenie komórkami macierzystymi, ale nie taką dysfunkcję, jaką ma Alicja. Znaleźliśmy klinikę New Delhi w Indiach, w której po zapoznaniu się z dokumentami medycznymi Alicji, lekarze wyrazili zgodę na leczenie komórkami macierzystymi. Jedyne, co stoi na przeszkodzie, to kwota leczenia, która wynosi około 26 tysięcy dolarów, i którą za wszelką cenę i na wszystkie możliwe sposoby staramy się zdobyć".

Pan Adamczyk pierwszego dnia chce dojechać do Góry Kalwarii. Jeśli pogoda będzie sprzyjać może uda mu się nawet dojechać do stolicy.

Trasa podróży:

Z Radomia (start 12 września o godz. 6:00 z Osiedla Akademickiego) przez Warkę, Górę Kalwarię, Warszawę, Legionowo, Płońsk, Rypin, Brodnica, Kwidzyn, Tczew i Gdańsk.

Planowany przyjazd do Gdańska: 19 września.

Numer konta na który można wpłacać pieniądze: 24 1050 1793 1000 0091 4323 7031

Więcej informacji o Alicji: Facebook

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.