Facebook Google+ Twitter

Z ratownictwem medycznym na ty

Każdy z nas znalazł się w sytuacji się kiedy trzeba było uratować komuś życie. Szkolenia i pokazy pierwszej pomocy mogą nam pomóc w takim momencie.

Logo ratowników medycznych. / Fot. Robert SzulcW Szkole Podstawowej nr. 12 w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Belzackiej 104/106 odbył się 1 czerwca Dzień Ratownictwa Medycznego. Oprócz występów dzieci odbyły się pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (był podział na klasy 1 - 3 i 4 - 6), a także pokaz ratownictwa techniczno-chemicznego w wykonaniu strażaków z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Jako przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim wystąpiłem na prośbą do dyrekcji szkoły zorganizowania pokazu udzielania pierwszej pomocy. Niestety, w ostatniej chwili okazało się, że nie może przyjechać grupa ratowników mająca prowadzić pokaz. Nasze środowisko jest duże i staramy się ze sobą współpracować i dlatego jeden telefon sprawił, iż przyjechali koledzy z Kalisza (reprezentują Polskie Zrzeszenie Ratowników Medycznych pod kierunkiem Kuby Rychlika).

Pokaz udał się m.in. dzięki pomocy grupy gimnazjalistów z Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb. Dzieci chętnie słuchały. Słowa uznania należą się też kolegom z komisji zakładowej z Radomska, którzy przywieźli manekina do pokazów. Pogoda, niestety, nie dopisała psując pokazy strażakom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.