Facebook Google+ Twitter

Z Rudą po zielonej Rudzie

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ruda to wiewiórka, maskotka i symbol Rudy. Rudy Śląskiej, oczywiście. Od kilku lat Ruda uczy rudzkie dzieci, jak należy kochać i szanować przyrodę, jak ją poznawać, jak dbać o nią, jak chronić. Przed człowiekiem!

 / Fot. Adam K. PodgórskiW ubiegłym roku staraniem Urzędu Miasta Ruda Sląska ukazała się ładna, kolorowa książeczka, druga już z kolei, w której Ruda zaprasza dzieci na wycieczki po mieście. Po rudzkich zieleńcach, parkach, lasach, obszarach nadrzecznych. Dzieci poznają rudzkie pomniki przyrody, uczą się rozpoznawać rośliny i zwierzęta, przemierzając z sympatycznym rudzielcem wszystkie dzielnice miasta.

Dowiadują się też, co to ekologia, dlaczego recykling jest pożyteczny, jak należy sortować odpady z gospodarstw domowych – śluzy temu „regulamin wzorowego sortowacza odpadów. Radzę przeczytać każdemu z dorosłych.

Sympatyczna książeczka, starannie wydana,, obfitująca w wierszyki i opowiastki, jest efektem pracy Anny Matuszkiewicz (teksty), Anny Magiery (rysunki) i Aliny Sabudy (zdjęcia), pracownic Wydziału Rozwoju Miasta (obecnie: Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta). W tym wydziale jest też dostępna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.