Facebook Google+ Twitter

Z sali, gdzie Errol bije rekord

Zaczęła się czwarta doba, odkąd Errol zaczął Najdłuższy Wykład Świata. Jest zmęczony, ale nie poddaje się.

Errol Tapiwa Muzawazi podczas wykładu. / Fot. Domika KustoszErrol Tapiwa Muzawazi z Zimbabwe, student V roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaczął mówić w środę 9 grudnia o godz. 12 i nie może przestać do poniedziałku przynajmniej do godz. 12, żeby pobić rekord. Chce jednak mówić aż do godz. 22.

Tematem wykładu jest demokracja. W tym momencie Errol mówi o kwestiach dotyczących religii. Jest zmęczony, ale i bardzo zdeterminowany, żeby wytrwać. Wykład można oglądać w internecie, można tam również zadawać pytania referentowi.

Errol potrzebuje wsparcia ze strony słuchaczy - zainteresowania, pytań, dyskusji, zwłaszcza nocą (żeby wejść do budynku nocą, należy przed godz. 21 wysłać SMS-a z imieniem i nazwiskiem na nr 505 380 877; wejścia o pełnych godzinach). Dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych do Auditorium Maximum (Kraków, ul. Krupnicza 33, Sala Wystawowa A - II piętro). Dziś miedzy 17.20 a 18 odbędzie się tu także pokaz mody afrykańskiej (w czasie jednej z przerw Errola).

Celem wykładu jest zebranie środków na ekspedycję naukową do Afryki w 2010 roku, ma to być siedmiomiesięczna wyprawa przez 23 kraje Czarnego Lądu. Podczas ekspedycji studenci i absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzą w wioskach i małych miastach warsztaty zachęcające młodzież do brania czynnego udziału w życiu społecznym, a także zbiorą informacje na temat możliwości zjednoczenia Afrykańczyków teraz i w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.