Facebook Google+ Twitter

Z serii: Bądź dobrym kierowcą. - „Bałwanki"

Śnieg padał cała noc. Spieszysz się do pracy. Auto zasypane. Szybko zgarniasz trochę śniegu z przedniej szyby, tak żeby cokolwiek zauważyć. Wsiadasz do samochodu, odpalasz, ruszasz.

Ilu z Was tak robi, co rano zimą? Sądząc po ilości „bałwanków” na ulicach, sporo. Zastanowiliście się kiedyś, że takie zachowanie jest wskroś niebezpieczne? Odśnieżenie tylko przedniej szyby (czy wręcz jej kawałka) powoduje, że widoczność spada prawie do zera. Co z tego, że widzicie co się dzieje z przodu, gdy z boku może "nadjechać" niebezpieczeństwo? A jak wykonujecie manewry skrętu czy zawracania? Zastanowiliście się, co się dzieje za wami?

Burza śnieżna, którą powoduje śnieg lecący z dachu waszego samochodu skutecznie utrudnia poruszanie się po drodze, wszystkim, którzy nieopatrznie znaleźli się, za tylnym zderzakiem waszego auta. Ten śnieg spadający nagle na auto z tyłu może spowodować, że kierowca straci panowanie nad kierownicą i spowoduje wypadek. Co się stanie, gdy śnieg z przedniej maski zasłoni wam widok, w momencie, gdy akurat trzeba będzie tam popatrzeć? Tragedia murowana. Czy naprawdę tak trudno wyjść z domu 3 minuty wcześniej i dokładnie odśnieżyć cały swój samochód? Myślę że nie. Potrzeba tylko trochę samozaparcia.

 

Co ciekawe, jazda takim „bałwankiem” jest wg kodeksu ruchu drogowego, traktowana jako stwarzanie niebezpieczeństwa i podlega karze. Widzieliście gdzieś policjanta dającego mandat za nieodśnieżony samochód? Ja nie. Sądząc po ilości informacji w mediach na temat akcji „prędkość” czy „pijak” takie wręczanie mandatów za "bałwanka" nie jest medialne, więc nikt się tym w naszym kraju nie przejmuje.

 

 

Drodzy kierowcy: wyjeżdżając na ulice, pomyślcie o innych uczestnikach ruchu. Nikt za was tego nie zrobi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A na mnie to zawsze sąsiedzi patrzą jak na wariata, bo ZAWSZE odśnieżam całe moje auto, a nie jest malutkie, mam jedno z większych kombi, więc jest co odśnieżać. Moja żona również swoje autko odsnieża całe przed jazdą. A sąsiedzi? mam takich np co to właśnie tylko włączają wycieraczki i wio!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm ... przyznaję się bez bicia :( Przez takie praktyki już dwukrotnie zresztą spaliłam silniczek wycieraczek. Pytasz: "Czy naprawdę tak trudno wyjść z domu 3 minuty wcześniej i dokładnie odśnieżyć cały swój samochód?" Szczerze mówiąc ... trudno. Po Twoim artykule, lekko mnie zawstydzającym, spróbuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.