Facebook Google+ Twitter

Z serwisu MySpace znikną treści łamiące prawa autorskie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-31 16:03

Jeden z największych serwisów społecznościowych wprowadza zakaz publikowania treści łamiących prawa autorskie. Niedawno słyszeliśmy, iż YouTube najpopularniejszy serwis udostępniający nagrania wideo w internecie został uszczuplony o prawie 30 tys. nagrań.

To efekt nalegań ze strony grupy japońskich firm medialnych. Zdaniem stowarzyszenia odpowiadającego za prawa autorów, muzyków i wydawców (Japan Society for Rights of Authors, Composers and Publishers), materiały, obejmujące nagrania z telewizji, muzykę oraz klipy filmowe, zostały umieszczone w serwisie bez pozwolenia ich właścicieli.
Dziś jeden z założycieli MySpace, Chris DeWolfe, poinformował, że do serwisu zostanie wprowadzona technologia o nazwie "audio fingerprinting", której zadaniem jest zapobieganie wgrywaniu na stronę plików, do których nie MySpace nie ma praw autorskich. Ponadto wszystkie pliki znajdujące się w serwisie zostaną przeglądnięte i te łamiące prawo, zostaną z niego usunięte.
Twórcy serwisu zapowiedzieli że profile użytkowników, którzy będą dodawać pliki łamiące prawa autorskie, zostaną skasowane.

[Źródło: breitbart.com]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.