Facebook Google+ Twitter

Z siekierą, łomem na (jednorękiego)bandytę

Automaty do gier przyciągają nie tylko amatorów powiększenia zawartości portfela, ale także nielegalnego wzbogacenia się. Monety leżące w kasecie mają taką ogromną moc oddziaływania?

 / Fot. fot. Jerzy KirzyńskiNieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie prowadzącym na zaplecze baru w Białej Podlaskiej przy ul. Sidorskiej i wycięciu stalowej kraty dostał się do wnętrza lokalu skąd ukradł z kasy pieniądze w kwocie ok. 300 zł, po czym włamał się do stojących w lokalu dwóch automatów do gry o niskich wygranych powodując straty około 5000 zł.

Kolejny raz w lokalu przy tej ulicy sprawca włamał się do automatu poprzez nieuprawnioną ingerencję w elektronikę urządzenia, a następnie ukradł z niego pieniądze w kwocie 1520 zł.

Przestępca pokonując zabezpieczenie okna znajdującego się na parterze budynku restauracji dostał się do wnętrza lokalu, gdzie za pomocą nieustalonego narzędzia włamał się do trzech automatów. Ponadto ukradł znajdujące się w metalowej kasetce pieniądze w kwocie 450 zł.

Nieznany złoczyńca chciał włamać się do maszyny z grą zręcznościową przy ul. Ciasnej, poprzez usunięcie kłódki zabezpieczającej oraz próbę wybicia dziury w tej części maszyny, w której znajdują się pieniądze. Sprawcy nie udało się pokonać zabezpieczeń.
Innym razem złodziej, po wyważeniu drzwiczek automatu do gier i wyłamaniu zamków w dwóch kasetkach, ukradł z nich pieniądze w kwocie 718 zł i spowodował straty w wysokości 1028 zł.

Dwaj nieznani rabusie, uderzając siekierami w automat do gier niskich wygranych w Zalesiu, usiłowali dostać się do kasety z pieniędzmi. W wyniku działania sprawcy zniszczeniu uległy przyciski, panel dotykowy oraz kaseta układacza banknotów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali sprawców włamań do automatów do gier w klubie bilardowym w Zalesiu. Zarzuty usłyszeli trzej mieszkańcy Białej Podlaskiej, dwóch 17-latków i ich starszy kolega.

W czasie ich przesłuchania wyszło na jaw, że trzykrotnie próbowali pokonać zabezpieczenia, aby zabrać pieniądze. Złodziejom nie udało się włamać do kasety, jednak spowodowane przez nich zniszczenia oszacowano na ponad 9 000 zł.

Kolejny przestępca włamał się do automatu do gier liczbowych o niskich wygranych w Horbowie- Kolonia, a następnie ukradł monety na sumę 2 930 zł.
Wkrótce kryminalnym z Komisariatu Policji w Terespolu udało się odnaleźć tego sprawcę. Zarzut popełnienia tego przestępstwa usłyszał 39-letni mieszkaniec tego miasta.

Policja nadal poszukuje sprawców kradzieży z włamaniem do automatu w Białej Podl. przy ul. Włoskiej. Sprawcy dokonali ingerencji w elektronikę automatu, a następnie wybrali z niego około 3 tys. zł.

Nieznani sprawcy, pokonując zabezpieczenia automatu do gier w Horbowie otworzyli go, po czym ukradli z jego wnętrza pieniądze w wysokości 3995 zł w banknotach i monetach oraz pojemnik na banknoty o wartości 2 000 zł.

Złodziej, wykorzystując nieuwagę personelu obsługi baru w Woskrzenicach Dużych, zniszczył automat do gier, rozbijając w nim szklany ekran.

Nieustalony sprawca, najprawdopodobniej poprzez uderzenie pięścią, uszkodził panel dotykowy i monitor automatu przy ul. Terebelskiej w Białej Podl., w wyniku czego powstały straty w wysokości 2020 zł.

Nieznany sprawca wykorzystując elektroniczne urządzenie do pokonywania zabezpieczeń, dokonał kradzieży z włamaniem do dwóch automatów do gier o niskich wygranych w Łomazach i w sposób dokonał wypłaty 2150 zł.

Nieustalony sprawca ingerując w system elektroniczny włamał się automatu o niskich wygranych w Białej przy ul. Warszawskiej, z którego następnie dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie 5 995zł.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Białej Podlaskiej współpracując z funkcjonariuszami z KP Wisznice i KP Międzyrzec Podlaski, zatrzymali 35-letniego mieszkańca Białej oraz działających niezależnie od niego dwóch mieszkańców Białej w wieku 24 i 28 lat, oraz 31-letniego mieszkańca Terespola, którzy za pomocą elektronicznych transmiterów włamywali się do automatów.

- 35-latek włamał się do automatów w Białej Podlaskiej (dwukrotnie), Łomazach (dwukrotnie) i miejscowości Wysokie. Jego łupem padło blisko 13 000 zł- powiedział rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej podkom. Jarosław Janicki.

Natomiast pozostała trójka bezprawnie pozyskała ,w taki sam sposób, 2 150 zł z automatu stojącego na jednej z bialskich stacji paliw. Dwie kolejne próby włamań w Białej Podlaskiej im się nie udały.

Policjanci odzyskali i elektroniczne urządzenia służące do przełamywania zabezpieczeń w automatach.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.