Facebook Google+ Twitter

Z siłą wodospadu pomagamy diabetykom!

Jak pomóc diabetykom w ich codziennej egzystencji? Istnieje możliwość dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych.

 / Fot. Wiesław UrbańczykToczące się od pół roku rozmowy zostały sfinalizowane! W sobotę 18 lutego 2012 roku w Międzybrodziu Żywieckim zostało podpisane porozumienie pomiędzy Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Głównego Andrzeja Baumana oraz Mariana Procnera – członka Zarządu Głównego; Ośrodkiem Wypoczynkowym Niagara reprezentowanym przez Krzysztofa Klimę oraz gminą Czernichów reprezentowaną przez Wójta Adama Kosa.

W ośrodku Niagara w Międzybrodziu Żywieckim będą organizowane turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych chorych na cukrzycę. Technologia żywienia i jadłospis dostosowane zostaną do osób chorych. Istnieje możliwość dofinansowania uczestnictwa w turnusach osób chorych na cukrzycę i ich opiekunów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z tego dofinansowania można skorzystać raz w roku kalendarzowym. Kryterium / Fot. Wiesław Urbańczyk dochodowe na osobę w rodzinie wynosi 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kwartale, a na osobę samotną 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Wynegocjowane zostały bardzo dobre warunki pobytowe.

Stowarzyszenie Polskich Diabetyków działa ponad 30 lat i jest największą organizacją pożytku publicznego w kraju. Liczy ponad 120 tysięcy członków skupionych w 520 oddziałach na terenie całego kraju. W Polsce na cukrzycę choruje 2 mln 600 tysięcy osób, z czego 200 tysięcy to młodzież i drugie tyle to osoby w podeszłym wieku.

Jak walczyć z chorobą, jak jej zapobiegać, jaką zastosować dietę i jak z nią żyć? Tym tematom będą poświęcone odpowiednie szkolenia w ośrodku.
 / Fot. Wiesław UrbańczykWójt Adam Kos przedstawił program gminy Czernichów jako Gminy Przyjaznej Diabetykom.

W spotkaniu udział wzięli zarówno prezesi wojewódzkich oddziałów Stowarzyszenia, jak również dziennikarze, których poinformowano o skali zjawiska i o trudnościach w realizacji podstawowych zadań Stowarzyszenia - walka o sprzęt, insulinę, leki oraz niezbędne paski pomiarowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków najwyraźniej nie widzi większych problemów, z którymi borykamy się z dnia na dzień! Po co cukrzykom turnusy rehabilitacyjne? Obecnie przy każdym gabinecie diabetologicznym jest dietetyk, który wspólnie z chorym opracowuje jego dietę, szkoli i pomaga poznać tajniki choroby i właściwego odżywiania. Wystarczy tylko przyswoić wiedzę na ten temat, a większych problemów nie ma! Większym problemem jest refundacja leków, niech pomogą lekarzom i nam w walce o to, by insulina, która jest niezbędna do życia była dostępna cenowo dla każdego pacjenta! Do czego to podobne, żeby na leki bez których nie mam prawa przeżyć kilku dni wydawać 1/4 wypłaty?! W moim przypadku podwójnie, ponieważ w domu jest 2 diabetyków. Drugą sprawą, którą powinni się zająć to umożliwienie pacjentowi dostępu do diabetologa. W chwili obecnej czekamy na wizytę nawet pół roku! Jak po takim okresie skorygować błędy, które popełniliśmy podczas leczenia? Turnusy rehabilitacyjne są chyba po to, żeby pacjenci, którzy nie potrafią przestrzegać zaleceń lekarza i dietetyka, biegali od sklepu do sklepu i dojadali, bo skoro nie potrafią nauczyć się zasad i przestrzegania diety w gabinecie, nie zrobią też nic w tym kierunku na turnusie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.