Facebook Google+ Twitter

Z trawników znikną tabliczki "Szanuj zieleń"?

Być może już wkrótce z parków i skwerów znikną tabliczki "Nie deptać zieleni". Obecnie za piknikowanie na miejskim trawniku można zapłacić nawet tysiąc złotych grzywny.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Powsin_picnic.jpgWe wtorek Sejm zajmie się zmianami w kodeksie wykroczeń. Jedną z propozycji zmian jest zasugerowane przez komisję Przyjazne Państwo usunięcie z miejskich terenów zielonych tabliczek typu "Szanuj zieleń".

"Ludzie muszą mieć możliwość położenia się na trawie bez strachu, że ktoś im zaraz wlepi karę. Każdy powinien mieć szansę poopalać się, zrobić sobie przerwę od pracy i wypocząć na kawałku zieleni" - mówi dla "Dziennika Gazety Prawnej" Stanisław Pięta, poseł PiS z Bielska-Białej.

Jeśli zmiany wejdą w życie to właściciel parku sam będzie decydował czy na terenie mu podległym będzie można rozłożyć koc na trawie.

Czytaj dalej na stronie dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szanować należy, jednak zawsze mnie dziwiły tabliczki "Nie deptać trawników", gdy na świecie w parkach miejskich ludzie odpoczywają na trawie u nas jest to zabronione. A co do czworonogów, to musimy sporo czasu poświęcić edukacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł. Tylko, żeby lodzie zostawiali po sobie porządek, jak również sprzątali nieczystości po swoich pieskach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.