Facebook Google+ Twitter

Z Wawelu na Kreml - samolotem

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-04 21:27

Władze Krakowa od ponad dwóch lat starają się o uruchomienie bezpośrednich połączeń z największymi miastami na Wschodzie.

– Idealnym momentem będzie wprowadzenie nowego rozkładu lotów lotniska Kraków Balice na przełomie marca i kwietnia - zapowiada Kamil Kamiński, prezes zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków- Balice.

19 kwietnia tego roku prezydent Jacek Majchrowski podpisał "Program współpracy między Rządem Moskwy i Gminą Miejską Kraków na lata 2006- 2008". Zgodnie z podpisaną umową międzyrządową, połączenie z portem lotniczym "Wnukowo" mogą obsługiwać tylko narodowi przewoźnicy. Ze strony polskiej będzie to Centralwings, rosyjskiej- Atlant Soyuz. Już kilka dni temu rozpoczęły się rozmowy robocze między tymi operatorami lotniczymi. Do tej pory loty z Krakowa do Moskwy były możliwe jedynie z przesiadką w Warszawie, Pradze, Wiedniu i Mediolanie.

- Jeżeli loty do Moskwy odbywałyby się 2-3 razy w tygodniu, pozwoliłoby to obsłużyć około 50 tys. pasażerów w skali roku - podkreśla Grażyna Leja. - Takie połączenie służyłoby polskim i rosyjskim biznesmenom i turystom, tym bardziej, że zainteresowanie obu państwami, zarówno wśród Rosjan jak i Polaków rośnie. W rosyjskich katalogach turystycznych coraz częściej pojawiają się oferty atrakcji z naszego kraju. Oprócz Zakopanego Rosjanie odwiedzają też Bukowinę, Białkę Tatrzańską i Krynicę. Chcemy, by dzięki taniemu połączeniu lotniczemu przyjechali także do Krakowa - mówi Grażyna Leja. Atlant Soyuz to jedyne linie lotnicze, które mają status linii Rządu Miasta Moskwy. Planowany koszt kampanii w przypadku połączenia z Moskwą wyniesie 75 tys. euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.