Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13498 miejsce

Z Wiadomościami24.pl poznaj Zachętę

Plener w Zachęcie - czyli Narodowa Galeria Sztuki "od kuchni", eksperymentalne studio nagraniowe, Wiki na wyciągnięcie ręki - to tylko kilka propozycji, które mamy dla Was dzięki zainicjowanej właśnie współpracy z Zachętą.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:6_Warszawa_162.jpgZachęta - Narodowa Galeria Sztuki - zajmuje się prezentacją i promocją twórczości współczesnej. To misja szczególna, zwłaszcza w Polsce, gdzie wiedza o sztuce jest raczej nikła, a o sztuce współczesnej większość odbiorców mówi, że jest ona po prostu niezrozumiała. W24 wraz z Zachętą postarają się zmienić ten stereotyp.

Pracownicy Zachęty z myślą o Autorach i czytelnikach Wiadomości24.pl przygotowali specjalną propozycję. Będzie to cykl spotkań o charakterze poznawczo-edukacyjnym, które pozwolą spojrzeć na sztukę współczesną z nieco innej perspektywy.

Oferta Zachęty jest na tyle różnorodna, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na początek, zanim zaczniemy zagłębiać się w zawiłości sztuki współczesnej, będziemy mogli obejrzeć Zachętę „od kuchni”. To propozycja dla wszystkich, którzy złapali już bakcyla plenerów fotograficznych i dla miłośników wspaniałej architektury.

Gmach Zachęty składający się z dwóch części (starej - z końca XIX w. i nowej z lat 90. XX w.) to swoisty labirynt, pełen tajemniczych zakamarków (nieczynne klatki schodowe, świetliki doświetlające sale wystawowe ( szczególnie warte polecenia!) i plątanina urządzeń klimatyzacyjnych). Te właśnie miejsca już niedługo staną przed Wami otworem.

Zachęta ma też propozycję dla miłośników... muzyki eksperymentalnej. W ramach projektu WEF.LIVE.LAB, powstałego w wyniku współpracy Zachęty z Fundacją „Sztuka i technologia” powstało w Zachęcie eksperymentalne studio nagraniowe. Tylko dla Was może ono otworzyć swoje drzwi...

W ofercie są też warsztaty plastyczne, zajęcia dla seniorów, wykłady na temat sztuki, ale w kontekście społecznym, filozoficznym, psychologicznym. "Spektakl normy. Transgresja płci i spotkanie ze śmiercią" - to tylko przykładowa propozycja.

Co wspólnego może mieć Zachęta z Wiki? Jeśli jesteście ciekawi, możemy Wam o tym powiedzieć. Ale możemy też zaproponować Wam działania, które do obu tych instytucji Was przybliżą...

Mamy też pomysł na... Pomysłów mamy sporo, na razie czekamy na Wasze opinie na temat powyższej oferty. A już w kwietniu zaprosimy Was na fotoplener do Zachęty.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Mam za daleko . Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam prośbę. Podeślijcie jakieś ciekawe relacje, aby i ci, co mieszkają z dala od Stolicy mogli skrawek Kultury obejrzeć. Pani Lidio! uwzględni to Pani? Kawałek filmiku. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a może coś dla osób z Krakowa? Jakaś współpraca?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też proszę, jeśli to możliwe, żeby to była sobota albo niedziela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł i może się wybiorę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję, aby to był jakiś weekend. Więcej osób przyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jestem za obiema rękami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały pomysł. Dość regularnie bywam w Zachęcie, ale nigdy nie "od kuchni" - bardzo chętnie obejrzę taką Zachętę. reszta pomysłów też znakomita i w miarę wolnego czasu będę w nich uczestniczyć, bo bardzo lubię to miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie obejrzę resztę zakamarków Zachęty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.