Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15195 miejsce

Z wicestarostą Dariuszem Jałoszyńskim o pływalni w Radziejowie

Od rozpoczęcia budowy obiektu bardzo ważnego dla sportu i dla miasta oraz powiatu radziejowskiego - budowy krytej pływalni przy Zespole Szkół Mechanicznych im. J. Piłsudskiego - minęło kilka miesięcy. Na budowie widać krzątających się pracowników.

Migawki z budowy krytej pływalni / Fot. Karol SzmagalskiByła to historyczna chwila, gdy 29 kwietnia 2010 roku uroczyście wmurowano akt erekcyjny przy udziale władz samorządowych województwa, które reprezentował Franciszek Złotnikiewicz, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, władz powiatu radziejowskiego, okolicznych gmin i wykonawców. Sam pomysł pojawiał się od wielu lat w Radziejowie. Jego pomysłodawcą i skutecznym orędownikiem realizacji był wicestarosta Dariusz Jałoszyński, który potrafił przekonać wielu ludzi do wprowadzenia tego pomysłu do planu starostwa powiatowego. Starania o pieniądze na budowę krytej pływalni trwały od wielu lat. Według informacji wykonawców istnieje możliwość odbioru technicznego tzw. późną wiosną rozmawiam na temat szczegółów z tym związanych z panem Dariuszem Jałoszyńskim wicestarostą powiatu radziejowskiego.

Panie Darku na początku kilka słów ogólnych o tej tak oczekiwanej inwestycji?


wicestarosta powiatu radziejowskiego Dariusz Jałoszyński / Fot. Karol SzmagalskiZacznę od tego, że najpierw staraliśmy się o pieniądze na budowę krytej pływalni z funduszy ze skarbu państwa, potem ministerstwa sportu, zwracaliśmy się także z prośbą o pomoc do różnych organizacji i fundacji wspierających działalność sportową. Zainteresowaliśmy także planami Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który jako pierwszy odpowiedział pozytywnie na apel władz powiatu radziejowskiego. To właśnie dzięki wsparciu ze strony pracowników Urzędu Marszałkowskiego i działaczy sejmiku wojewódzkiego projekt budowy basenu zaczął nabierać realnych kształtów. Budowa pływalni rozpoczęła się na początku marca i miała być zakończona jeszcze w 2010 r.

Gmach basenu stanie się wizytówką naszego powiatu i miasta Radziejowa, miejscem, do którego ściągać będą mieszkańcy, szczególnie młodzież z całego regionu, a także ośrodkiem aktywności fizycznej i rehabilitacji. Umożliwi mieszkańcom powiatu radziejowskiego pływanie w okresach poza letnich i złej pogody. Dzieci i młodzież szkolna będą miały możliwość odbywania nauki pływania w ramach zajęć szkolnych. Skończą się dla mieszkańców, chcących korzystać z tego rodzaju atrakcji, dojazdy do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości.

Dzięki zajęciom, które będą mogły się odbywać po oddaniu basenu, zwiększy się różnorodność zajęć sportowych. Pływalnia pozwoli na rozwój rekreacji i sportu oraz umożliwi prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Da także możliwość poszerzenia oferty sportowej dla całej młodzieży z terenu powiatu, której ilość szacuje się na około 5 tys. osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.