Facebook Google+ Twitter

Z wizytą w "Klubie cmentarnym", w Teatrze Kwadrat

Czy o śmierci można mówić na wesoło, z poczuciem humoru i jednocześnie ze smakiem? W naszej kulturze nie jest to zbyt powszechne. Za oceanem natomiast czasem się to udaje. Tam też toczy się akcja "Klubu Cmentarnego" wystawianego w Teatrze Kwadrat.

Klub cmentarny / Fot. materiały Teatru KwadratNa scenie spotykamy trzy przyjaciółki - wesołe wdowy. Każda dobrze po pięćdziesiątce, każda ze wspomnieniami pięknego, w gruncie rzeczy szczęśliwego życia u boku zmarłego już męża. Regularne wizyty na cmentarzu, herbatki i ploteczki na temat żyjących i zmarłych znajomych, od czasu do czasu partyjka kanasty - ot, zwykły wdowi los. Panie przyjaźnią się od lat chociaż różnią się od siebie bardzo - stylem, charakterem, wrażliwością. Mimo różnic wspierają się i razem regularnie "odwiedzają swoich mężów" leżących w grobach pobliskiej nekropolii.

Klub cmentarny / Fot. materiały Teatru KwadratSamotną być…

Chociaż mają siebie, to jednak daje im się we znaki tęsknota za małżonkami. Każda z nich trochę inaczej patrzy na to, jak dalej żyć. Doris (Ewa Ziętek) pozostała wierna jedynej miłości. Ida (Ewa Wencel) chciałaby jeszcze raz związać się z kimś, kto ją pokocha i komu ona będzie w stanie odwzajemnić się uczuciem. Przebojowa i wydawałoby się bezpruderyjna Lucilla (Ewa Kasprzyk) namawia natomiast przyjaciółki do korzystania z uroków życia.

Klub cmentarny / Fot. materiały Teatru KwadratOn jeden - ich wiele

Jednak umierają nie tylko mężowie. Czasem umierają też żony. I dlatego na cmentarzu pojawia się Sam. Burzy monotonię damskiego "Klubu cmentarnego" Ba! - jest nawet powodem rywalizacji między przyjaciółkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jolanta
  • Jolanta
  • 18.09.2012 15:57

Jeśli to jest recenzja, to ja jestem księżną Walii! Przecież to najohydniejsze pod słońcem streszczenie sztuki (kto teraz na nią pójdzie, skoro już wszystko wiadomo?) i charakterystyka postaci, jak w szkolnym wypracowaniu na 2 z plusem. A gdzie choćby słowo o grze aktorskiej, pracy reżysera? Wypadałoby coś o muzyce, scenografii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.