Facebook Google+ Twitter

Z wraku Airbusa na dnie Atlantyku wydobyto dwa ciała

W środę 4 maja na Atlantyku rozpoczęła się akcja wydobycia szczątków samolotu Airbus A330-203 należącego do linii Air France, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn w czerwcu 2009 spadł do oceanu podczas lotu z Rio.

Szczątki Airbusa wydobyte z Atlantyku / Fot. Agência Brasil, Creative Commons, wikipedia.enJak informuje serwis Interia.pl we wraku samolotu odnaleziono do tej pory dwa ciała. Szczątki pierwszej ofiary wydobyto na powierzchnię w czwartek 5 maja. Ciało drugiej ofiary znalazło się na pokładzie statku "L'Ile de Sein" wczoraj. Obydwa ciała nadal przypięte były pasami do foteli lotniczych.

Ciała, które przez prawie dwa lata spoczywały na dnie Oceanu Atlantyckiego (na głębokości 3,9 km) są w stanie zaawansowanego rozkładu. Kolejny krok to pobranie próbek materiału biologicznego, który nadawał będzie się do przeprowadzenia badań DNA.

Na początku maja zlokalizowano czarne skrzynki Airbusa, których nagrania mają pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tej tragedii.

Do katastrofy Airbusa A330-302 lecącego lotem numer 447 z Rio de Janerio do Paryża doszło z niewyjaśnionych przyczyn w nocy z 31 maja na 1 czerwca 2009 roku. Na pokładzie znajdowało się 216 pasażerów (w tym 2 Polaków) oraz 12 członków załogi. Po katastrofie odnaleziono 50 ciał.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zawada
  • zawada
  • 08.05.2011 10:23

Znam tych dwóch polaków niech spoczywają w spokoju

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.